• nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • Zdrowy styl życia – dbaj o umysłowy porządek | Apetyt na życie

  Zdrowy styl życia – dbaj o umysłowy porządek

  by Alex

  w Wellness

  Kluczem do produktywności człowieka tj. realizowania celów przy użyciu własnej, nieobciążonej głowy – jest dbanie o umysłowy porządek.

  zdrowy styl życia wymaga wyłączenia pewnych procesów mózgowych

  umysłowy porządek wymaga wyłączenia pewnych procesów

  Nasz umysł to komputer który potrafi robić wiele rzeczy na raz. Jednak im więcej procesówjest włączonych, tym mniejsza jest jego wydajność. Dążąc w kierunku osiągnięcia swoich celów być może miewasz nawet taki stan, w którym mnogość myśli w planach, projektach i terminach tak cię przytłacza że nie jesteś w stanie jasno myśleć, a co dopiero skutecznie działać…Uważaj bo wtedy Twoje zdrowie jest zagrożone !

  Postaramy się wskazać Tobie jak uwolnić umysł od gonitwy myśli.

  Często kładąc się spać zastanawiamy się jak uwolnić umysł z natłoku myśli który go opanował, wprowadzając zamiast tego luz i przestrzeń – dające spokój i możliwość maksymalnego skupienia się na tym, co aktualnie robimy, dzięki czemu wreszcie będziemy mogli z powodzeniem wykorzystać swój mózg do skutecznego realizowania swoich celów.
  Na początek parę słów o tym jak działa umysł człowieka. Aby działać efektywnie, musi on zapamiętać wszystkie czynności i zadania, które masz do wykonania w najbliższym czasie, bez względu na to czy są to rzeczy związane z Twoim biznesem, czy kwestie bardziej prywatne. Jednak aby normalnie funkcjonować w tym świecie nie możesz myśleć o tych rzeczach bez przerwy – dlatego też o większości zadań zwyczajnie zapominasz.

  ból głowy spowodowany przeciążeniem psychicznym

  gonitwa myśli w planach, projektach i terminach

  Aby zminimalizować efekt zapominania, Twój umysł cały czas stara się przypomnieć Tobie o tych wszystkich rzeczach, żebyś na pewno je wykonał. Stąd rodzi się uczucie przytłoczenia – moment, w którym kładąc się spać masz w głowie wir myśli na temat tego co jest jeszcze do zrobienia. Być może prowadzisz jakiś notatnik, lub kalendarz, jednak mimo tego dopóki nie zapiszesz w nim wszystkiego, Twoja głowa zadba o to, aby nie dać Ci spokoju.

  chaos w strukturach mózgowych wynikający z przeciążenia

  wir myśli prowadzący do przeciążenia

  Dopóki nie zaczniesz stosować nawyków o których przeczytasz poniżej , cały czas będziesz odczuwać w głowie chaos, który nie pozwala się skoncentrować na jednym zadaniu, gdyż cały czas będą pojawiały się myśli typu: „pamiętaj aby potem napisać maila i zadzwonić do tej firmy” itp. Bombardowanie takimi przypomnieniami prowadzi do paraliżu egzystencji, do odczucia przytłoczenia , a stąd już prosta droga do chorób cywilizacyjnych.

  Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu jest następujące:
  Przelewaj każdą myśl na papier – absolutnie każdą. To bardzo proste rozwiązanie, ale niezwykle skuteczne. Wystarczy, że usiądziesz przy biurku, otworzysz nowy notatnik lub zeszyt i spiszesz wszystko co masz do zrobienia – każdy projekt, zadanie, pomysł, plan.

  odciążenie mózgu poprzez przeniesienie myśli na papier

  odciążenie mózgu poprzez przeniesienie myśli na papier

  Jednym słowem lub zdaniem określaj myśli wędrujące Ci po głowie i zapisuj w notatniku. Notuj także tematy nie związane bezpośrednio z twoją profesją, np. tematy zakupów, czynności związane z obsługą domu lub kontaktów z przyjaciółmi. Pamiętaj: każdy temat, nawet najdrobniejszy musi się tam znaleźć !

  Dla ułatwienia odczytywania można taki nowy notatnik podzielić na działy:

  • pilne
  • firma
  • prywatne
  • na później.

  Dostosuj ten podział do swojego sposobu działania. Poświęć na początku tego spisywania tyle czasu ile na to potrzeba bo wkrótce czeka Cię wielka nagroda. Nagrodą będzie czysty umysł, pełen wolnej przestrzeni do myślenia. Umysł szybko się zorientuje, że nie ma potrzeby na ciągłe przypominanie Ci bo wszystko jest zapisane i w razie potrzeby sięgniesz po notes i znajdziesz to czego potrzebujesz. Spisywanie wszystkich myśli jest doskonałym odciążaniem umysłu i zwalnia go z bardzo uciążliwego zadania jakim jest pamiętanie i przypominanie o wszystkim.
  Mając czysty umysł możesz w 100% wykorzystać go do realizacji kolejnych zadań, a dzięki temu zrobisz do znacznie lepiej i szybciej.

  zdrowy sposób na odciążenie mózgu - zapis myśli w notatniku

  sposób na odciążenie mózgu - zapis myśli w notatniku

  To jest klucz do produktywności, do realizowania swoich celów przy użyciu własnej, nieobciążonej głowy.
  Notatnik ze zgromadzonymi tematami wykorzystasz jeszcze optymalniej, gdy na początku tygodnia będziesz z niego wypisywać (ze wszystkich działów) na osobną kartkę, rzeczy do realizacji na nadchodzący tydzień.
  Robiąc przegląd notatnika możesz zaplanować kolejne kroki które przybliżą Cię do osiągnięcia Twoich celów.
  Bez wątpienia będzie Ci łatwiej działać posiadając wiedzę na temat zadań na najbliższy tydzień, na najbliższe dni, bez potrzeby ciągłego zaglądania do notatnika.
  Możesz zrobić jeszcze jeden krok wypisując z tej listy pojedyncze tematy do okienek dziennych podręcznego kalendarza. Wtedy obraz Twoich zadań do realizacji będzie doskonale czytelny, a posiadając czysty umysł, a więc także spokój i pełną koncentrację bez problemu te zadania zrealizujesz.

  Pomocnym automatem może być kalendarz Google.
  Można go wykorzystać do pamiętania listy zadań do wykonania, oraz jako „przypominacza” .
  Możesz stworzyć kilka kalendarzy i udostępniać go wybranym osobom (np. menedżer projektu może mieć dostęp do kalendarzy swojego zespołu). Wyskakujące okienka mogą przypominać o wykonaniu telefonu lub o zrobieniu przerwy przy komputerze Kalendarz umożliwia również otrzymywanie powiadomień na telefon komórkowy, zapraszanie ludzi do czatu na żywo, wysyłanie zaproszeń, itp.

  Realizuj zdrowy styl życia dzięki wolnej głowie – teraz rozumiesz jak ważne jest dbanie o umysłowy porządek !

  /współautor: Michał Pasterski /

  Zostaw Komentarz

  CommentLuv badge

  Poprzedni Wpis:

  Następny Wpis:

 • Catalog
 • Contents
 • product
 • Product Catalog
 • Products
 • Product Directory