• nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • Zachowaj indywidualność i pewność siebie ! | Apetyt na życie

  Zachowaj indywidualność i pewność siebie !

  by Kate

  w Wellness

  indywidualni w tłumieIndywidualność – cecha, która odróżnia nasze istnienie i nasz byt od setek innych istnień, wśród których żyjemy i poruszamy się. Każde z nas ceni sobie własną indywidualność, albowiem to ona właśnie nas określa. Wygląd, zachowanie, charakter, myślenie. Indywidualność jest równoznaczna z wolnością. Daje nam możliwość wyrażania siebie na swój własny sposób, który pozwala nam zaistnieć w społeczeństwie jako jednostka. Swoją indywidualność codziennie określamy na setki różnych sposobów – poprzez styl ubierania się, wysławiania, poruszania, ale także poprzez wszelakie upodobania, obojętnie czy jest to muzyka, czy ulubiony sposób spędzania wolnego czasu…

  Victor gestUwielbiamy naszą indywidualność, gdyż dzięki niej możemy poczuć się kimś szczególnym w tłumie, w którym egzystujemy na co dzień.
  Czy aby na pewno?
  Mogłoby się wydawać, że dla każdego z nas indywidualność jest cechą bardzo pożądaną, wręcz niezbędną do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie, bo na niej właśnie budujemy obraz samych siebie.

  Rzeczywistość jednak zdaje się temu przeczyć:

  - Konformizm
  - Uległość

  - Poddawanie się wpływom

  - Stadność

  - Bezmyślność

  Jest wiele określeń tego samego grzechu, który świadomie, bądź nieświadomie, ludzie popełniają od zarania dziejów.

  >>> To prawda, że człowiek jest zwierzęciem stadnym, istotą społeczną, która genetycznie jest zaprogramowana do życia we wspólnocie.
  >>> Błędem i nieprawdą jest jednak to, że człowiek bezmyślnie powinien ulegać wszelkim możliwym wpływom i zatracać własną osobowość na rzecz innych !

  Kiedy pozwalamy komuś myśleć za nas, dobrowolnie oddajemy również naszą wolność. Tracimy zdolność do samodzielnego decydowania o własnym losie. Gubimy cechy własnego charakteru, fragmenty naszych osobowości. Zmieniamy się w pozbawione mózgów, zaprogramowane przez system roboty, które robią dokładnie to, czego się od nich oczekuje – i nic więcej.
  Faktem jest to, że w tłumie gubimy własną indywidualność, odrzucamy ją z własnej, nieprzymuszonej woli. Chcąc identyfikować się z jakąś grupą, zgadzamy się często na zmianę sposobu myślenia i zachowania, dzięki temu zyskując akceptację danej grupy.
  Należy zadać sobie pytanie: Czy warto?twórz, wymyślaj, buduj, poszukuj
  >>> Czasem tak, gdy w pracy musimy dostosować swój wygląd i zachowanie do określonych wymogów.
  >>> Ale z drugiej strony, może lepiej poszukać sobie innej pracy?
  Takiej, do której nie będziemy musieli dostosowywać własnej ideologii i niszczyć własnych przekonań, w imię bliżej nieokreślonych materialnych korzyści.

  Każde z nas jest istotą wolną i mamy przed sobą niezliczoną ilość dróg i możliwości do wyboru, a jednak częściej wybieramy tę pierwszą opcję.
  Dlaczego?
  Bo tak jest wygodniej.
  Wygodniej jest odrzucić własne przekonania i dostosować się do systemu, by zapewnić sobie bezpieczny, i spokojny byt za cenę własnej indywidualności.
  Pozwalamy założyć sobie kajdany na ręce i dać się zniewolić:

  • Jakimi czyni nas to ludźmi?
  • Dlaczego ulegamy trendom?
  • Dlaczego ślepo podążamy za tłumem?
  • Poddajemy się reklamom bombardującym nas z telewizji i kupujemy dziesiątki niepotrzebnych rzeczy, dokładnie tak, jak chce tego producent?
  • Dlaczego pozwalamy innym myśleć za siebie, a cudze przekonania i poglądy czynimy własnymi, tracąc tym samym możliwość trzeźwej oceny sytuacji.
  • Dlaczego będąc w grupie dostosowujemy się do niej?
  • Czy akceptacja innych ludzi gra dla nas aż tak ważną rolę?

  A może lepiej będzie, podobnie jak w przypadku pracy, znaleźć takich ludzi, którzy będą akceptować nas takimi, jakimi jesteśmy NAPRAWDĘ?

  Sensem naszego istnienia jest nasza indywidualność. Tylko dzięki niej funkcjonujemy jako wartościowa istota, a nie jako robot, sterowany klon, który nie potrafi nawet decydować za samego siebie.

  dokonaj gruntownych zmianKażde z nas ma własny rozum i wolną wolę, a z własnym życiem robi to, co mu się żywnie podoba.
  Ci, którzy chcą pozostać niewolnikami, dalej nimi będą. Ci, którzy są wolnymi, wolnymi pozostaną.


  Natomiast Ci, którzy wolności poszukują, wreszcie ją odnajdą.

  I tym ludziom życzymy tego z całego serca !

  Pamiętaj także: potrzebujesz jedynie pewności siebie, by osiągać dowolnie wybrane cele !

  Jak natychmiast zacząć odzyskiwać naturalną pewność siebie oraz pełną kontrolę nad swoim życiem i wszystkim, co Ci się przydarza?
  Odpowiedź jest prosta:

  • Za pomocą 19 prostych ćwiczeń i 6 wizualizacji możesz przepełnić każdą komórkę swojego ciała takim poczuciem pewności, że wszystko będzie dla Ciebie możliwe!

  Być może myślisz sobie, że teraz przesadzam?
  To pomyśl, co się dzieje, gdy staje przed Tobą pewna siebie osoba.
  Już? Widzisz ją w wyobraźni? Być może nic o niej nie wiesz, pierwszy raz ją widzisz, ale czujesz, że to jakiś bohater. Lekko się uśmiecha, stoi spokojnie i pewnie, ale emanuje z niej taka siła i moc, że jest w stanie przestawiać góry. A Ty wiesz, że nie cofnie się przed niczym.

  Czy wiesz, jak niewiele potrzeba, by i na Ciebie tak wszyscy patrzyli?

  uwolnij pewność siebieNie potrzebujesz żadnych dodatkowych kursów i szkoleń, by nabrać pewności siebie. Nikt Ci tego nie da. Zrobisz to sam (sama) na własną rękę, nie wychodząc nawet z domu. Bo pewność siebie nie przychodzi z zewnątrz !
  To może potrwać minutę, godzinę, dzień lub tydzień. Robiąc bardzo proste ćwiczenia, coraz wyraźniej zaczniesz odczuwać, że coraz bardziej i bardziej wypełnia Cię niepohamowana pewność siebie. Im więcej działań podejmiesz, tym szybciej staniesz się superbohaterem swojego życia.
  TAK, może czytasz różne historie o ludziach, których działania i dokonania są tak imponujące, że wydaje się, że to nie człowiek? Ale ja Ci powiem, że i Ty również możesz stać się osobą, która swoimi osiągnięciami będzie fascynować innych !
  Jak to działa?
  Wbrew temu, co powszechnie się mówi na temat pewności siebie, nie jest ona czymś, co się nabywa. Tak, nie musisz niczego osiągać ani o nic walczyć.

  Twoim jedynym problemem jest … odzyskać pewność siebie !

  Więcej dowiesz się z publikacji „Uwolnij pewność siebie” – która dotyczy rozwoju osobistego.
  Głównym jej tematem jest pewność siebie oraz jej wpływ na całość życia ludzkiego oraz osiąganie sukcesów w najróżniejszych dziedzinach. Książka „Uwolnij pewność siebie” udowadnia, że rozbudzając tą jedną cechę, można wprost przejść do wielkich osiągnięć. Pokazuje jak to zrobić szybko i skutecznie. Wyróżnia ją kompleksowe podejście do tematu oraz pewna innowacyjność.
  e-book_uwolnij psCzęść metod zawartych w książce „Uwolnij pewność siebie” do tej pory nie była stosowana w celu zdobycia pewności siebie, a zwłaszcza na polskim rynku mogą to być prawdziwe nowości. Książka zawiera mnóstwo ćwiczeń, których zadaniem jest rozbudzić ukrytą głęboko wewnątrz pewność siebie. Autor jest przekonany, że gdy czytelnik wykona ćwiczenia i przyswoi treść książki będzie zdolny zmienić swoje życie i stanie na prostej drodze do sukcesu. Osiągnie pewność siebie, za którą idą szczęście, pasja, związki międzyludzkie, lepsza praca i zarobki.
  Możesz pobrać bezpłatny fragment który na pewno Cię zainteresuje !

  Życzymy Powodzenia w Zachowaniu Twojej Indywidualności i odzyskaniu Pewności Siebie !

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

  Kontrapunkt Psychoterapii Styczeń 10, 2012 o 10:51 pm

  Ktoś kiedyś na jakimś blogu zadał pytanie, czy rozwój osobisty może być formą zarozumiałości. Rozwój osobisty czy własna indywidualność to ważne sprawy w życiu świadomego człowieka. Byle tylko nie zrobić z tego guru. Nie dać się być indywidualnym dla indywidualności, ponieważ staje się to maską. Myślę więc, że indywidualność powstaje w wyniku odkrywania tego, jacy jesteśmy, a nie jacy chcielibyśmy być.
  Kontrapunkt Psychoterapii ostatni wpis na blogu..Czas psychoterapiiMy Profile

  Odpowiedz

  Edmund Terapia SI Kwiecień 26, 2013 o 12:11 pm

  Wydaje mi się jednak, że łatwo przekroczyć indywidualizmu i przejść do oportunizmu. Dla zasady mówić wszystkiemu zdecydowane NIE, nie dlatego, że się z tym nie zgadzamy, ale żeby dla zasady odpowiedzieć inaczej niż większość.

  Odpowiedz

  Kontrapunkt Psychoterapii Kwiecień 28, 2013 o 12:59 pm

  Rozwój przebiega od mówienia „tak” (dziecko), poprzez mówienie „nie” (nastolatek) ku niezależności, w której jest miejsce na miłość i antypatię, „tak” i „nie”, bliskość i dystans, podobieństwa i różnice między Ja i Ty.

  Odpowiedz

  Zostaw Komentarz

  CommentLuv badge

  Poprzedni Wpis:

  Następny Wpis:

 • Catalog
 • Contents
 • product
 • Product Catalog
 • Products
 • Product Directory