• nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • Woda jonizowana – podstawa życia w zdrowiu | Apetyt na życie

  Woda jonizowana – podstawa życia w zdrowiu

  by Alex

  w Dieta,Medycyna

  Organizm ludzki jest zdolny do odparcia większości chorób, posługując się swoim systemem odpornościowym, który może być stymulowany w różny sposób. Począwszy od stosowanych powszechnie leków – kupionych na receptę, do metod naturalnych mających swój początek wiele tysięcy lat temu.

  Do metod naturalnych należy leczenie wodą.

  wodospadWe wpisie > Woda – opoka życia < wykazaliśmy jednoznacznie, że nie ma drugiej tak potrzebnej do życia substancji jak woda. Woda daje życie naszej Planecie i każdej najmniejszej komórce organizmu. Większość procesów życiowych w ciele ludzkim nie może się odbyć bez jej obecności.

  Najnowsze badania dowodzą, iż wiele chorób ma swój początek w nieodpowiedniej diecie. Tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na podstawę naszego żywienia, jaką jest z pewnością woda. Warto zadbać o jej jakość a wtedy mamy szansę na poprawę zdrowia i uniknięcie zażywania wielu szkodliwych preparatów farmakologicznych.

  Na świecie istnieje wiele regionów, gdzie ludzie żyją w zdrowiu ponad 100 lat. Do takich populacji zalicza się ludność w Królestwie Hunzów w Północnym Pakistanie. Naukowcy z całego świata poszukiwali odpowiedzi na pytanie, co powoduje tak długie życie tych ludzi, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty środowiska, w tym żywieniowe itp. Sekretem długowieczności okazała się woda jaką pili – woda zawierająca aktywny wodór. Uczeni zadawali sobie pytania czym się wyróżniają się wody źródeł uzdrawiających: Lourdes, Tlacote, Nadana czy Nordeau. W 1998 r. badania naukowców Japońskich (prof. Shirahata z Kyushu University) wykazały związek między wodą elektrolizowaną, a wodami ogólnie uznawanymi za uzdrawiające.

  • Wspólnym mianownikiem dla tych wszystkich wód był potencjał „redox”, będący miarą występującego w nich aktywnego wodoru – który ma zdolność redukcji wolnych rodników – a więc jest silnym antyutleniaczem

  Współcześnie w związku z zanieczyszczeniem środowiska jesteśmy skazani na picie wody skażonej chemikaliami, bakteriami, metalami ciężkimi. Coraz mniej mamy miejsc na świecie, gdzie woda jest nieskażona i występuje w swojej czystej postaci. Z tego powodu po wielu latach badań opracowano urządzenia, które usuwają zanieczyszczenia z wody, a jej skład przybliżają do takiego jaki miała w dalekiej przeszłości – bez wpływów cywilizacyjnych. Urządzenia te można zainstalować w mieszkaniu. Przetwarzają one wodę z kranu na wodę czystą, bogatą w aktywny wodór.
  Są to urządzenia, będące jonizatorami wody. Woda jonizowana powstaje w wyniku elektrolizy. Może to być woda z kranu przefiltrowana i poddana odpowiedniej obróbce, także poddana redukcji, zatem zawierająca dużą ilość elektronów, które mogą być przechwycone przez nadmiar aktywnego tlenu znajdujący się w organizmie, chroniąc w ten sposób komórki przed utlenianiem.
  Cząsteczki wody wzajemnie się wiążą. Takie związane molekuły nazywane są klasterami. W wodzie tradycyjnej klaster tworzy 12-18 molekuł, które są zbyt duże, by komórka mogła je bezpośrednio wchłaniać. Podczas procesu jonizacji zmienia się klasterowa struktura wody. Woda jonizowana posiada klastery heksagonalne – oznacza to, że klaster składa się tylko z 6 molekuł. Taka woda może łatwiej przedostać się do komórek. Jest to jeden z powodów, dlaczego nazywana jest wodą mikroklasterową czy mikrowodą. Dzięki mikrowodzie zdolność nawodnienia organizmu może być znacząco większa. Oczywiście, zwiększa się również zdolność rozpuszczania, tak więc w wyniku picia wody jonizowanej poprawia się również skuteczność metabolizmu.

  • Badania naukowe wykazały, że wody posiadające pH w zakresie od 6 do 8,5 pH działają leczniczo na organizm ludzki. Jednak najważniejszym czynnikiem nie jest poziom pH, ale potencjał redox

  Alkaliczna woda jonizowana w zasadniczy sposób różni się od wody z kranu czy wody mineralnej, ponieważ w znacznie mniejszym stopniu obciąża organizm osmozą. Jej wchłanianie rozpoczyna się już w ciągu pierwszej minuty od wypicia, a po 30 minutach zaczyna się oddawanie moczu. Początkowo ilości usuwanych z organizmu produktów ubocznych przemiany materii mogą być znaczne, lecz dość szybko funkcje organizmu „dostosują się” i wraz z oczyszczaniem przerwy pomiędzy oddawaniem moczu staną się coraz dłuższe. Ponadto, alkaliczna woda jonizowana posiada właściwości antyoksydacyjne oraz doskonale alkalizuje organizm – często nadmiernie obciążony zakwaszającą go żywnością i napojami…

  odwodnienie komórek prowadzi do ich uszkodzeńJedną z głównych przyczyn chorób i starzenia się jest przewlekły niedobór wody, tzn. odwodnienie. Jeśli komórki są stale odwodnione, słabną. Ponieważ nie pijemy wystarczających ilości czystej wody, nasze komórki starzeją się bardzo szybko i łatwo zapadamy na choroby. W zasadzie proces starzenia się jest nieprzerwaną intoksykacją wywołaną kwaśnymi produktami przemiany materii i związanym z tym uogólnionym stanem uszkodzeń i niedoborów. Z punktu widzenia procesów biochemicznych organizmu, proces starzenia to nic innego jak zużycie składników mineralnych – przeznaczonych do neutralizacji kwaśnych produktów przemiany materii.

  • Badania wykazały, że przyczyną licznych chorób są wolne rodniki. Odkładają się w organizmie, uszkadzają DNA. Powstają z powodu stresu, zanieczyszczonej żywności, nadużywania alkoholu, tytoniu, przyczynia się do tego elektromagnetyczny smog oraz promieniowanie UV. Antidotum na powstawanie wolnych rodników jest właśnie woda bogata w aktywny wodór.

  Podczas picia wody jonizowanej powstaje środowisko pełne ujemnych jonów (podobnie jak na wybrzeżu czy w wodospadzie), które znane jest ze swojego korzystnego wpływu na organizm. W takim przypadku nasz system obronny jest pobudzany i wzmacniany, w efekcie rzadziej chorujemy, osiągamy maksymalny poziom energetyczny. Wzmocnieniu ulegają procesy eliminacji, łagodnieją dolegliwości bólowe i możemy zaobserwować silną regenerację organizmu.

  Pijąc alkaliczną wodę jonizowaną możemy się łatwo chronić przed atakiem wolnych rodników, ponieważ ładunek jonów hydroksylowych neutralizuje utleniający wpływ wolnych rodników.
  W zdrowych komórkach toksyczny wpływ wolnych rodników jest neutralizowany przez antyoksydanty. Ponieważ w alkalicznej wodzie jonizowanej tlen wiąże tylko 1 wodór, pozostaje jeden wolny ładunek ujemny (-) co umożliwia wiązanie wolnych rodników (które mają niedobór ładunku) w organizmie i spowalnia lub eliminuje ich zdolność reakcji. W ten sposób zatrzymuje niszczący proces degradacji i substancje chemiczne stają się mniej szkodliwe! Tak więc alkaliczna woda posiada właściwości redukujące, eliminuje wolne rodniki z organizmu.
  Jeśli np. we krwi znajduje się duża ilość wolnych rodników, dochodzi do licznych zmian właściwości erytrocytów, nawet ich kształtu. Krwinki stają się podobne do ostro zakończonych kolców, łatwo aglutynują (tworzą „stos monet”).
  Udowodniono, że już po 20 minutach od spożycia alkalicznej wody jonizowanej, komórki te z powrotem przybierają swój pierwotny kształt.

  • Większość spożywanego przez nas pożywienia posiada właściwości zakwaszające. Na to nakłada się równie negatywny wpływ sztucznych dodatków żywnościowych i leków. Wszystko to prowadzi do zakwaszenia naszego organizmu i rozwoju poważnych zagrożeń: alergii, cukrzycy, otyłości, osteoporozy, bólów stawów, nadciśnienia, problemów z nerkami, itd.

  Poprzez picie wody alkalicznej możemy przerwać, a nawet odwrócić proces zakwaszania naszego organizmu. A zatem, alkaliczna woda jonizowana pomaga zdrowo zarządzać równowagą kwasowo-zasadową naszego organizmu.

  • Badania nad współzależnościami pomiędzy dietą a nowotworami ciągle trwają i nie zapowiada się, by wkrótce miały się zakończyć, ale już teraz istnieją dowody na to, że to, co jemy ma wpływ na naszą podatność na nowotwory. Niektóre produkty spożywcze pomagają nam chronić się przed rakiem, inne wydają się mieć zupełnie przeciwne działanie.

  Do wielu szkód w organizmie – powodowanych przez substancje rakotwórcze zawarte w żywności – dochodzi właśnie za sprawą reakcji utleniania w komórkach. W wyniku tej reakcji aktywne cząsteczki tlenu mogą uszkodzić kod genetyczny komórki. Zgodnie z wynikami badań naukowych, ujemne jony zwiększają zdolność komórek do wiązania tlenu. Jednym ze sposobów na ochronę zdrowych tkanek przed spustoszeniem niesionym przez aktywny tlen jest dostarczenie wolnym rodnikom wolnych elektronów, tym samym neutralizując ich potencjał oksydacyjny i nie dopuszczając do wchodzenia w reakcje ze zdrowymi tkankami.
  Stąd powstała teoria, zgodnie z którą przyjmowanie naturalnych przeciwutleniaczy może być istotnym elementem obrony organizmu przed rakiem.
  Za substancje chroniące przed rakiem uznaje się m.in.:
  – witaminę C
  – witaminę E
  – beta-karoten
  – selen i glutaminę (aminokwas).
  Są to naturalne substancje redukujące
  . Dostarczają one elektrony dla wolnych rodników, nie dopuszczając w ten sposób do reakcji pomiędzy wolnymi rodnikami a zdrowymi tkankami.

  znacząca ilość spożywanych przez nas zdrowych pokarmów składa się z wody.Wiadomo powszechnie, że zdrowej, zrównoważonej diety nie da się niczym zastąpić. W szczególności diety bogatej w przeciwutleniacze – wymienione wyżej i inne składniki pokarmowe korzystne dla naszego organizmu.
  To oczywiście bardzo rozsądne podejście, ale co ciekawe, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że znacząca ilość spożywanych przez nas „zdrowych” pokarmów składa się z wody. Owoce i warzywa zawierają 90% wody, ryby i mięso ok. 70%.
  Produkty te nie są więc najlepszym źródłem wolnych elektronów powstrzymujących aktywny tlen przed utlenianiem zdrowych tkanek. Nawet propagatorzy witaminy C w diecie muszą przyznać, że wpływ tej witaminy na potencjał redox gwałtownie spada z wiekiem oraz podczas obróbki produktów. Węglowodany, główny składnik owoców i warzyw, mają masę cząsteczkową 180, natomiast woda jonizowana zaledwie 18.
  Tak więc woda jonizowana, przy niewielkiej masie cząsteczkowej i wysokim potencjale redukcyjnym może być uznana za najdoskonalszy „wymiatacz” aktywnego tlenu z organizmu.

  Podsumowanie:
  Woda poddana elektrolizie – zwiększającej jej potencjał redukcyjny, wydaje się być najlepszym i najbezpieczniejszym źródłem wolnych elektronów, powstrzymujących aktywny tlen przed utlenianiem zdrowych tkanek. Są więc podstawy aby twierdzić, że woda poddana redukcji, czyli woda posiadająca nadmiar wolnych elektronów – które może przekazać aktywnemu tlenowi, jest doskonałym produktem dla naszego organizmu, ponieważ:

  • redukcyjny potencjał wody można zwiększyć dużo bardziej niż innych przeciwutleniaczy zawartych w żywności czy suplementach witaminowych. Masa cząsteczkowa tej wody jest niewielka, dzięki czemu działa szybko i w krótkim czasie jest w stanie dotrzeć do wszystkich tkanek organizmu ludzkiego.

  W temacie „zdrowych napojów” – polecamy także wykorzystanie właściwości zdrowotnych herbaty – o których możesz przeczytać na naszej stronie: Sekrety herbaty, a także po zapisaniu się na subskrypcję darmowego raportu „Zasady zdrowego odżywiania”

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albododaj jeden komentarz }

  Cezary Marzec 4, 2016 o 5:00 pm

  Przygotowujesz zajmujące teksty i inspirujesz bliźnich. Kiedy pojawi się następny wpis?

  Odpowiedz

  Zostaw Komentarz

  CommentLuv badge

  Poprzedni Wpis:

  Następny Wpis:

 • Catalog
 • Contents
 • product
 • Product Catalog
 • Products
 • Product Directory