• nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • WODA dla zdrowia eliksirem dla Ciała | Apetyt na życie

  WODA dla zdrowia eliksirem dla Ciała

  by Dariusz

  w Dieta,Odchudzanie,Wellness

  szklanka czystej wody to symbol zdrowego stylu życiaSzklanka z czystą wodą stała się symbolem zdrowego stylu życia oraz dbałości o swój organizm. Żaden inny napój nie zapewni naszemu organizmowi takich korzyści jak woda.

  Woda krąży w naszym organizmie, dzięki niej łatwiej trawimy, wchłaniamy składniki odżywcze oraz usuwamy toksyny z organizmu. Bez wody nie mogą zachodzić reakcje metaboliczne, jej parowanie chłodzi nas w upały, a przepływ przez tkanki pozwala ogrzać je, gdy jest chłodno. Nasz organizm stale traci wodę – poprzez pocenie, oddychanie, wydalanie z moczem i kałem. Pijąc wodę, rzadziej sięgamy po przekąski. Picie 2 litrów wody w ciągu dnia sprzyja odchudzaniu. Szklanka wody – wypita przed posiłkiem – będzie skutecznie tłumić apetyt. Woda to składnik diety, zapewniający wysokie tempo metabolizmu, które odpowiada za szczupłą sylwetkę, płaski brzuch i wąską talię. Gwarantuje też wydajną pracę komórek naszego ciała.
  Noblista  dr Alexis Carrel stwierdził: „Komórki potrafią się całkowicie zregenerować oraz trwać w tym stanie bez końca, jeżeli środowisko  w którym się znajdują na to im pozwoli”
  Nie mogąc zmagazynować wody na zapas, musimy ciągle uzupełniać jej braki …

  zdrowe odżywianie to picie wody przed pisiłkiemWłaściwe odżywianie polega na dostarczaniu organizmowi stosownej ilości pokarmów stałych, oraz na wypijaniu należytej ilości płynów. Dorosły człowiek przyjmuje w ciągu doby ok. 1-1,5 litra wody w postaci płynów, dodatkowy 1 litr pochodzi z przyjmowanych pokarmów stałych. Oprócz wody dostarczonej w postaci napojów i innych produktów spożywczych, w ustroju powstaje także znaczna jej ilość w wyniku procesów przemiany materii. Wodę poleca się osobom będącym na dietach redukcyjnych. Po pierwsze jest bezkalorycznym i całkowicie bezpiecznym wypełniaczem żołądka, jej picie pomaga przezwyciężyć uczucie ssania „głodowego” – które jest dokuczliwe, szczególnie w początkowej fazie terapii odchudzającej. Po drugie woda sama w sobie potrzebna jest do trawienia, aby pokarm z należytą prędkością przesuwał się w poszczególnych odcinkach przewodu pokarmowego. Odpowiednio nawadniając nasz organizm, przyspieszamy tym samym naszą przemianę materii.

  Jedną z głównych przyczyn chorób cywilizacyjnych  i starzenia się populacji ludzkiej jest odwodnienie tj. przewlekły niedobór CZYSTEJ  Wody w organizmie. Jeśli komórki są stale odwodnione, słabną. Gdy nie pijemy wystarczających ilości CZYSTEJ Wody, nasze komórki starzeją się bardzo szybko i często chorujemy.

  W zasadzie proces starzenia się jest nieprzerwaną intoksykacją wywołaną kwaśnymi produktami przemiany materii i związanym z tym uogólnionym stanem uszkodzeń i niedoborów. Z punktu widzenia procesów biochemicznych organizmu, proces starzenia to nic innego jak zużycie składników mineralnych w celu neutralizacji kwaśnych produktów.
  Tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na podstawę naszego żywienia, jaką z pewnością jest woda.
  Warto zadbać o jej jakość, a wtedy mamy szansę na poprawę zdrowia i uniknięcie zażywania wielu szkodliwych preparatów farmakologicznych. 
  Współcześnie w związku z zanieczyszczeniem środowiska jesteśmy skazani na picie wody skażonej chemikaliami, bakteriami, metalami ciężkimi. Coraz mniej mamy miejsc na świecie, gdzie woda jest nieskażona i występuje w swojej czystej postaci.

  stary mieszkaniec górNa szczęście istnieją jeszcze regiony, gdzie ludzie żyją w zdrowiu ponad 100 lat i można do nich dotrzeć w celach badawczych.  Do takich populacji zalicza się ludność w Królestwie Hunzów  w Północnym Pakistanie. Naukowcy z całego świata poszukiwali odpowiedzi na pytanie, co powoduje tak długie życie tych ludzi, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty środowiska, w tym żywieniowe itp.
  Sekretem długowieczności okazała się woda jaką pili:


  woda zawierająca aktywny wodór


  Uczeni zadawali sobie także pytania czym wyróżniają się wody źródeł uzdrawiających:  Lourdes,  Tlacote,  Nadana  czy Nordeau.   W 1998 r. badania naukowców Japońskich (prof. Shirahata z Kyushu University) wykazały związek między wodą elektrolizowaną, a wodami ogólnie uznawanymi za uzdrawiające.
  Wspólnym mianownikiem dla tych wszystkich wód jest potencjał „Redox”
  , będący miarą występującego w nich aktywnego wodoru – który ma zdolność redukcji wolnych rodników,  a więc jest silnym antyutleniaczem (antyoxydantem).

  Co więc może być skutecznym antyoksydantem ?
  >>>  Wszystko wskazuje na to, że jest nim Wodór
  >>>  Dlaczego ?

  Ponieważ:  neutralizuje najgroźniejsze dla ludzkiego organizmu rodniki hydroksylowe. W przeciwieństwie do innych znanych antyoksydantów wodór nie powoduje działań ubocznych i nie obciąża organizmu. Łatwo przenika struktury biologiczne i gromadzi się dokładnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebny, to znaczy w warstwie lipidowej błon komórkowych.
  Ponadto, w porównaniu do pozostałych antyoksydantów, nie wymaga wydatku energetycznego zarówno przy wchłanianiu do ustroju, przy transporcie wewnątrz, oraz usuwaniu. Na wszystkie te procesy, w przypadku pozostałych roślinnych i innych antyoksydantów, ustój musi wydatkować energię, a  w wypadku choroby jest to wydatek znaczący dla zdrowia i samopoczucia.

  W jaki sposób możemy wprowadzić wodór do naszego organizmu ?
  W postaci Wody odtlenionej, bogatej w aktywny wodór => proste – prawda ? -  lecz niestety takową można znaleźć aktualnie w niewielu miejscach na świecie.

  zdrowa woda z Lądka ZdrójSzczęśliwie dla naszego zdrowia, jest  w Polsce dostępna woda z Lądka Zdrój pochodząca z rozlewni wody „Śnieżniczanka”  – której historia sięga roku 1991. Woda ta jest aktualnie przygotowywana i rozlewana do szklanych butelek.
  Wytwarzana jest m. innymi jako alkaliczna woda „Red-OX”

  Woda „Red-OX” jest pierwszą w Polsce, która posiada cztery niezwykłe właściwości:

  • jest  idealnie czysta – pozbawiona przypadkowych minerałów oraz innych szkodliwych związków chemicznych i biologicznych dzięki zastosowaniu specjalnej filtracji
  • jest  zrównoważona (przegotowana) – wg tradycyjnej medycyny chińskiej woda idealna nie powinna ani wyziębiać, ani rozgrzewać. Przegotowanie wody zmienia jej charakter z wyziębiającej na obojętną, czyli zrównoważoną
  • jest  zredukowana – tak jak wody z najlepszych uzdrawiających źródeł, powinna mieć  jak najniższy potencjał Redoks, czyli być mocno nasycona elektronami. Wzbogacenie wody wodorem obniża potencjał Redoks. Taka woda unieszkodliwia wolne rodniki i przywraca naturalną równowagę Redoks w organizmie. Potencjał  Wody „Red-OX” jest wyjątkowo niski i wynosi minimum minus 300 miliwoltów
  • jest   właściwie ustrukturyzowana  – zachowuje naturalną strukturę cząsteczek wody (klastrów). Struktura ta jest zwykle niszczona lub uszkadzana w trakcie produkcji zwykłych wód butelkowanych. Można temu zapobiec, poddając wodę procesowi strukturyzacji z zastosowaniem  np. Technologii Grandera – tuż przed zabutelkowaniem. Ustrukturyzowana w taki sposób Woda „Red-OX” ma większą biodostępność – jest bardziej aktywna chemicznie, a jej naturalne oddziaływanie jest wzmocnione.

  woda o niskim redox jest bardzo zdrowaWszystkie te właściwości sprawiają, że Woda „Red-OX” jest doskonałym środkiem służącym  do skutecznego sterowania równowagą Redox w naszych organizmach. W dzisiejszych czasach powszechnego zanieczyszczenia środowiska,  organizm przeciętnego człowieka ma przeważnie nadmiernie podwyższony parametr  Redox – we wszystkich płynach ustrojowych. Dlatego powinniśmy dostarczać naszym organizmom możliwie dużo wody alkalicznej.

  Przykładowo dla zawodników uprawiających sport rekreacyjnie lub zawodowo, ważne jest dostarczanie do ich organizmu przed, podczas i po wysiłku fizycznym odpowiedniej  ilości płynów, a przede wszystkim dobrej jakości wody. Wahania poziomu pH organizmu mają niekorzystny wpływ na ogólny stan zdrowia, wagę, samopoczucie, poziom zmęczenia oraz odczuwanie bólu – a poprzez to na wydolność treningową. Mięśnie pracują najlepiej w określonym zakresie pH. Podczas odpoczynku pH mięśni wynosi około 6.85, podczas gdy krew ma pH 7.35. Podczas dużego wysiłku fizycznego zachodzi proces spalania beztlenowego z powodu niedoboru tlenu. Dla uzyskania energii spalany jest glikogen zmagazynowany w mięśniach. W wyniku tego wytwarza się  m.in. kwas mlekowy i dwutlenek węgla – co powoduje, że pH mięśni obniża się tym szybciej im intensywniej ćwiczysz, a to wywołuje stan zmęczenia. Nagromadzenie kwasu w mięśniach ogranicza produkcję enzymu kumulującego i przenoszącego energię podczas wykonywania wysiłku. Kiedy pH mięśni spada poniżej 6.46, przestają one reagować w skoordynowany sposób. Jest to zauważalne, gdy zawodnicy tracą koordynację ruchu podczas długotrwałych wysiłków. Brak koordynacji występuje szczególnie podczas szybkich isportowiec z zakwaszonymi mięśniami gwałtownych ruchów. w takich kategoriach jak np. piłka nożna, piłka ręczna, tenis, koszykówka, siatkówka, boks itp.).  Odkładający się w komórkach mięśniowych kwas mlekowy tworzy środowisko kwaśne w którym następuje spowolnienie reakcji z powodu zaburzenia przekazu impulsu elektrycznego w układzie nerwowym. Należy pamiętać, że wysiłek fizyczny jest stanem ekstremalnym organizmu w którym wymaga on szczególnej troski w zakresie odpowiedniego nawodnienia oraz utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej.

  Wprowadzenie do diety sportowców Wody  Alkalicznej „Red-OX” skutecznie chroni przed zakwaszeniem i zabezpiecza wymienione potrzeby organizmu, oraz zwiększa jego wydolność – dając wymierne efekty zdrowotne i sportowe.

  Jak już pisaliśmy utlenianie to „korozja” naszego organizmu, ponieważ nadmiar wolnych rodników jest przyczyną starzenia się. Organizm człowieka posiada mechanizmy samo-regeneracji, jednakże nadmiar wolnych rodników spowodowany np. stresem, wysiłkiem fizycznym lub złym odżywianiem, znacząco zakłóca ten proces. Zakwaszanie organizmu jest również naturalnym procesem wynikającym przede wszystkim z procesu przemiany materii.

  Jedynym efektywnym sposobem na opóźnienie i spowolnienie procesu starzenia są działania przeciw utlenianiu oraz przeciw zakwaszaniu – realizowane poprzez prawidłowe nawadnianie organizmu. Pijąc wodę alkaliczną uruchamiamy i wzmagamy proces odtruwania. W pierwszej kolejności następuje odkwaszenie organizmu oraz  uaktywnia się proces regeneracji komórek.  Woda Red-OX powoduje o wiele szybszą wymianę wody w komórkach naszego ciała, nie zużywając przy tym cennej energii  – która jest potrzebna w ciągłym procesie odbudowy i regeneracji. O wiele łatwiej przenika ona przez błonę komórkową, a poprzez wymianę wody w jej wnętrzu następuje proces przyśpieszonego oczyszczania.

  Tylko sprawne, nieuszkodzone lub zregenerowane komórki zawierają odpowiednią ilość wody. Młody organizm zwiera do 85% wody, a w starszym wieku jej zawartość spada nawet do 45%.
  Proces starzenia to proces „wysychania” organizmu – podobnie jak obraz liści na drzewach od wiosny do jesieni.

  Pamiętajmy, że nawilżenie skóry realizowane za pośrednictwem wypijanej czystej wody, jest bardziej efektywne niż realizowane zewnętrznie aplikowanymi kremami ! Świetne efekty dla skóry uzyskuje się stosując okłady z Wody Alkalicznej, która regeneruje głębokie warstwy skórne. Dzięki temu następuje redukcja zmarszczek oraz ujędrnienie skóry.

  Woda alkaliczna może być także wykorzystana do zmywania makijażu, a okłady na oczy mają działanie odprężające i niwelujące podkrążenia i opuchlizny. Wcieranie w skórę głowy wzmacnia włosy, gdyż regeneruje mieszki włosów. Następuje wyraźna poprawa naszego wyglądu.

  Woda – symbol:  chaosu, zmienności, niestałości,  przeobrażania,  odradzania  ciała i ducha, zmartwychwstania, płodności, potęgi, oczyszczenia, chrztu, mądrości, prawdy, dobra i zła, cnoty, łaski, zapomnienia, kosmicznego umysłu, magii, kobiecości.

  Teraz  TA WODA – materia pierwotna, podstawa wszechrzeczy będzie
  w TOBIE  -  dla TWOJEJ  DŁUGOWIECZNOŚCI

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

  Karol Kwiecień 12, 2012 o 12:41 pm

  Fakt, musimy zawsze pamiętać o dobroczynnym działaniu wody. Nie ma nic gorszego niż niedobór wody i odwodnienie organizmu.

  Odpowiedz

  hueskye Maj 25, 2012 o 12:44 pm

  No nie przesadzajmy:) 1,5 -2 litrów wody dziennie wliczając w to przyjmowane posiłki wystarczy, nie można się zapijać wodą. Wszystko można przedawkować. Tymbardziej butelkowaną wodę…

  Odpowiedz

  Akcesoria Ślubne Lipiec 19, 2012 o 4:10 pm

  Dla mnie picie wody to nawyk codzienny od wielu lat. Oczywiście jest to woda niegazowana :-)

  Odpowiedz

  Zostaw Komentarz

  CommentLuv badge

  Poprzedni Wpis:

  Następny Wpis:

 • Catalog
 • Contents
 • product
 • Product Catalog
 • Products
 • Product Directory