• nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • One same o pomoc nie poproszą ! | Apetyt na życie

  One same o pomoc nie poproszą !

  by Kate

  w Medycyna,Wellness

  „Nasza odmienność jest dopełnieniem Waszej rzeczywistości. Żyjemy obok Was, choć chcemy żyć wśród Was. Widujecie nas na ulicach, w supermarkecie, na basenie czasami na wakacjach. Jesteśmy dla Was „dziwni”. Czasami wydajemy niezrozumiałe dźwięki, śmiejemy się zbyt głośno, podskakujemy zbyt wysoko, przytulamy się zbyt mocno albo unikamy jakiegokolwiek dotyku”.

  Autyzm – rozpoznany już prawie 60 lat temu – stanowi w dalszym ciągu wyzwanie dla nauki.  Pogłębiając wiedzę o etiologii, diagnozie i terapii wciąż poszukuje się mechanizmów neurofizjologicznych, chemicznych i genetycznych leżących u podstaw tego zespołu.

  Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju, w którym istotną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu. Najczęstsze objawy to problemy z komunikacją uczuć, związkami społecznymi, kłopoty z integracją wrażeń zmysłowych. W typowych przypadkach pojawia się w trzech pierwszych latach życia, częściej u chłopców niż u dziewcząt.

  baner nr1

  terapia upośledzonego chłopca„Dziecko autystyczne” – to określenie w ostatnich latach bardzo popularne medialnie. Ale wraz z upływającym czasem dziecko zmienia się w młodzież autystyczną a później w dorosłego autystyka. Nie jest to już temat tak wdzięczny.  Dorosły autystyk to człowiek, to jego dorosły autystyczny świat, to potrzeba ciągłej terapii i opieki. Potrzeby i poziom funkcjonowania osób dorosłych z autyzmem są bardzo różne. Wielu „wyżej” funkcjonujących potrafi dosyć dobrze zasymilować się ze społeczeństwem, posiadają pracę, rodziny itp. Znacznie trudniej jest zapewnić byt autystom „niżej” funkcjonującym, ze sprzężonymi, wielorakimi współwystępującymi niepełnosprawnościami, które mają skłonność do tym częstszego pojawiania się im bardziej głębokie jest zaburzenie. Nie mogą oni żyć samodzielnie nawet w domach pomocy społecznej. Są narażeni na nadużycia ze strony personelu i współmieszkańców. Przez swoją odmienność w reakcjach na sygnały społeczne, oraz problemy z używaniem mowy, są zupełnie bezradni i nie potrafią skutecznie dochodzić swoich praw.

  Na rzecz leczenia, oraz zapewnienia godnej przyszłości swoich dorosłych już dzieci, rodzice zakładają stowarzyszenia/fundacje pozwalające pomóc żyć z odmiennością. Uczą żyć w świecie, w którym nie wszyscy akceptują sposób bycia, myślenia i rozumienia odmienny od przyjętych norm co nie znaczy, że gorszy. Pomagają by czuli się dobrze, lubili siebie takimi jakimi są, mieli do siebie zaufanie i znaleźli swoje miejsce w świecie z innymi ludźmi. By żyli wśród ludzi a nie obok ludzi.

  Wcześnie zauważone zachowania wskazujące na możliwość występowania u dziecka zaburzeń ze spektrum autystycznym, powinny bezzwłocznie zostać poddane ocenie przez specjalistę. Opóźnienie może niekorzystnie wpłynąć na długoterminowe efekty leczenia.

  Zjawisko autyzmu zgłębiają naukowcy w różnych ośrodkach akademickich, dzieląc się zdobytą wiedzą oraz wieloletnimi doświadczeniami podczas pracy i obserwacji dzieci oraz ludzi dorosłych  cierpiących na autyzm, pomagają zrozumieć szerokiemu społeczeństwu, na jakie wyzwania narażone są takie osoby oraz ich otoczenie.

  Tylko znajomość problemu, oraz dużo zrozumienia, akceptacji, tolerancji i pokłady cierpliwości, pozwolą by osoby autystyczne, pomimo  intensywnego poczucia wewnętrznego chaosu i niezrozumienia, poczuły się wśród innych ludzi dobrze i były szczęśliwe.

  By znalazły miejsce w tym świecie – bo jest to również ich świat !

  Zachęcamy Cię Czytelniku, pomóż Dzieciom z AUTYZMEM:

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O DZIAŁANIACH FUNDACJI SILENTIO

  baner nr2

   

  { 8 komentarze… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

  Robertinio Marzec 19, 2014 o 9:46 am

  Ciężki temat, moja koleżanka kiedyś pracowała z dziećmi autystycznymi i to jest mega wymagająca praca..

  Odpowiedz

  Kociarz Marzec 20, 2014 o 12:42 am

  Mam bardzo bliskiego kolegę który ma syna który ma lekką fazę autystyczną i podziwiam go za opanowanie, umiejętność rozmowy z synem, generalnie chylę czoła przed nim

  Odpowiedz

  Paweł Dąbrowski Czerwiec 11, 2014 o 8:26 am

  Całe szczęście nikt z mojej rodziny nie cierpi na autyzm, ale czytając ten artykuł jest mi po prostu smutno. Ogromny szacunek dla każdego, kto ma takie problemy.

  Odpowiedz

  automator Lipiec 25, 2014 o 3:47 pm

  Mam kuzyna cierpiącego na autyzm. Ma wielkie predyspozycje rzeźbiarskie jak zapamięta jakiś kształt to potrafi w 100 % odwzorować dany kształt (np. wieża kościelna) ale nie pozwala np za zachowanie takiej mini rzeźby (najczęściej z plasteliny).

  Odpowiedz

  Elo Boost Sierpień 6, 2014 o 9:39 am

  Autyzm to straszna choroba pomimo takiej technologii jaką posiadamy ciągle ludzkość gnębi masa chorób z którymi nie potrafimy sobie poradzić

  Odpowiedz

  Robert Wrzesień 26, 2014 o 10:26 am

  Na prawdę wielkie poszanowanie dla osób, które na co dzień zajmują się osobami z autyzmem. Podziwiam ich przede wszystkim za spokój, umiejętność rozmowy i miłość jaką dają takim osobom.

  Odpowiedz

  Michał Październik 8, 2014 o 9:34 pm

  Witam
  Również nikogo nie mam z rodziny ani znajomych chorych na autyzm.
  Jednak czytałam i wiem , że rodziny bardzo się zmagają i potrzebują wsparcia.Łączę się z tymi rodzinami i wspieram duchowo.

  Odpowiedz

  Magda Listopad 21, 2014 o 10:12 am

  Witajcie!
  U mnie sytuacja wygląda tak, że nie mam w rodzinie nikogo kto cierpiałby na autyzm, ale w mieście widuję często takie osoby ze swoimi opiekunami. Jedyne co mogę zrobić to rzucać szczerym uśmiechem w ich stronę bo niby to taka mała rzecz, a potrafi podnieść na duchu! Czasami wrzucam jakieś pieniążki jak organizowane są zbiórki na ten cel.

  Odpowiedz

  Zostaw Komentarz

  CommentLuv badge

  Poprzedni Wpis:

  Następny Wpis:

 • Catalog
 • Contents
 • product
 • Product Catalog
 • Products
 • Product Directory