• nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • Oto klucz do życia bez nałogu | Apetyt na życie

  Oto klucz do życia bez nałogu

  by Dariusz

  w Wellness

  31 Maja to Światowy Dzień  Bez Tytoniu…

  starszy człowiek pali skreta„Jeżeli palisz to Przyjdź po ZDROWIE na plac BANKOWY w Warszawie”- tak brzmiało oficjalne zaproszenie Wojewody Mazowieckiego. To bardzo szczytna inicjatywa, lecz zdajemy sobie sprawę, że gdy kurz po tego typu oficjalnych piknikach na świecie opadnie, palacze zostaną ze swoim nałogiem i sięgną znowu po fajki – działając w zgodzie z szatańskim planem koncernów tytoniowych !

  Czy tak musi być ?
  Stanowczo odpowiadamy:  NIE !!!

  Perspektywa przybrania na wadze spędza sen z powiek wielu osobom noszącym się z zamiarem rzucenia palenia. Wśród tysiąca argumentów za skończeniem z dymkiem ten jeden, o kilku zbędnych kilogramach, często odwodzi od podjęcia tak ważnej dla ich zdrowia decyzji. Niewielu zdaje sobie bowiem sprawę, że tycie wcale nie musi iść w parze z odstawieniem nikotyny. Sukces w postaci utrzymania dotychczasowej masy ciała i jednoczesne rzucenie palenia, wymaga jedynie wyboru właściwej metody działania.

  zabójcze papierosyMitem jest, że kończąc z paleniem musimy znaleźć substytut skutecznie zastępujący papierosy. Większość osób przyznaje, że w sytuacjach silnego głodu nikotyny sięgają po bomby kaloryczne w postaci batoników, chipsów, cukierków czy hamburgerów. Nie wynika to jednak z braku nikotyny w naszym organizmie, która jak tłumaczą zatwardziali palacze, jest niezbędna dla ich prawidłowego funkcjonowania.
  Rzucając się w wir jedzenia nie pomagamy ani w trwałym zabiciu chęci sięgnięcia po papierosy, ani też w poprawie naszego samopoczucia.
  Należy najpierw zadać pytanie gdzie tkwi przyczyna objadania się tuż po odstawieniu nikotyny? Większość ludzi mylnie sądzi, że organizm zwyczajnie potrzebuje nikotyny do życia tak jak powietrza i na jej brak reaguje zwiększonym apetytem. Nic jednak bardziej mylnego. Przekonanie o potrzebie jedzenia w zastępstwie nikotyny wynika z niewłaściwego rozumienia samego problemu jakim jest uzależnienie od papierosów. Problem ma bowiem w ogromnej mierze podłoże mentalne, tkwi więc nie tyle w ciele, ale w głowie.

  wizyta u psychoterapeutyW sytuacjach kryzysu, zwątpienia, czy prościej: głodu nikotyny, nie pomoże jedzenie, ale racjonalna argumentacja i dokładne poznanie mechanizmu działania nikotynowej pułapki.
  Konieczna jest psychoterapia jako przeciwieństwo metod „silnej woli”. Niezależnie od tego, czy palacz stosuje plastry, gumę, akupunkturę, laser czy hipnozę, zawsze przychodzi moment, kiedy musi skonfrontować się z tym prawdziwym problemem -  z psychiczną potrzebą zapalenia. Może łykać tyle tabletek, ile tylko chce, naklejać plastrów – ile tylko chce, ale jeśli nie uwolni się od tęsknoty za papierosem i tak w końcu rzuci się w wir jedzenia lub palenia.

  Liczba osób oddających się „przyjemności z dymkiem” podczas jazdy, wzrasta w zastraszającym tempie. Wystarczy spojrzeć na miejskie ulice. Tym samym jednak, o czym nie wszyscy pamiętają, rośnie zagrożenie jakie niosą ze sobą jednoręczni prowadzący. Stanowią niebezpieczeństwo nie tylko dla innych zmotoryzowanych, ale i dla samych siebie.

  dym z papierosa podczas prowadzenia samochoduNie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, że tak jak rozmowa przez telefon podczas prowadzenia samochodu, tak i papierosy, zwyczajnie rozpraszają kierowcę. Żelazna zasada, o której często zapominamy brzmi – na drodze nigdy nie czuj się zbyt pewny siebie. Sytuacja w trasie zmienia się jak w kalejdoskopie. Wystarczy, że nasza przerwa na papieroska, przypadnie akurat na feralny odcinek trasy z koleiną. Nie trzymając oburącz kierownicy zadanie zapanowania nad pędzącym autem jest znacznie utrudnione. Zagrożenie dla pieszych, innych pojazdów i nas samych – ogromne!  Niejeden zmotoryzowany palacz zachodził kiedyś w głowę gdzie spadł tytoniowy popiół – na karoserię, tapicerkę, a może tylne siedzenie samochodu. Zdenerwowani w takich sytuacjach rozglądamy się z zaniepokojeniem wokoło. Zaglądamy to tu to tam. Chwila nieuwagi, kraksa gotowa, tapicerka zniszczona, a grubość portfela gwałtownie uszczuplona.
  Jeśli nie możesz wytrzymać bez nikotyny nawet w czasie podróży samochodem, to znaczy że problem w twoim przypadku jest szczególnie poważny.  Należy wreszcie coś z nim zrobić. Nie postanowiłeś chyba być palaczem do końca życia? Dojrzyj do decyzji, zapal czerwone światło dla papierosów, a później już tylko zaufaj sprawdzonej metodzie którą chcemy Tobie dzisiaj przedstawić:

  Mówimy tu o najskuteczniejszej, sprawdzonej  metodzie Allena Carra, która  stosując racjonalne i logiczne argumenty wyjaśniające mechanizm nikotynowej pułapki, pozwala skończyć z nałogiem w sposób prosty, bez zaangażowania „silnej woli”.  Rozwiązanie problemu uzależnienia mentalnego uwalnia od uczucia smutku i straty po odstawieniu nikotyny, a co za tym idzie także od potrzeby sięgania po jedzenie dla poprawy samopoczucia. Siła argumentów metody Allena Carra porządkuje wiedzę o nałogu w taki sposób, że każdy potrafi poradzić sobie bez papierosów i nie szukać jedzenia w jego zastępstwie. Metoda ta odmieniła życie milionom ludzi na całym świecie !
  Skieruj swe kroki do >>> Kliniki Rzucania Palenia Allena Carra.

  Wówczas, gdy rzucisz palenie – nie potrzebujesz niczego  „zamiast”.

  TUTAJ  MOŻESZ POBRAĆ WIĘCEJ INFORMACJI na temat tej rewelacyjnej metody.

  ——————————————————————-
  Opracowano za zgodą i przy współpracy z firmą:
  Allen Carr Polska – Warszawa / www.allen-carr.pl

   

   

   

  { 4 komentarze… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

  Anna Wrzesień 28, 2012 o 10:03 am

  Wcale nie jest tak trudno rzucić jak wszyscy uważają. najlepiej zastąpić papierosa czymś innym. Nieźle sprawdzają się ulubione orzeszki, po które sięgałam za każdym razem, gdy miałam ochotę zapalić.

  Odpowiedz

  Sebioslaw Styczeń 10, 2013 o 10:15 pm

  Dorzucę swoje 5 groszy ;)

  Dobrą drogą do rzucenia nałogu są e-papierosy. „Śmierdziuchy” rzuciłem – powrócił smak, brak porannych kaszli, kondycja.

  Nie ukrywam, że cały czas palę e-papierosy, ale przynajmniej zmieniłem nałóg na zdrowszy, tańszy i prowadzący (poprzez zmianę natężenia nikotyny w liquidzie) do rzucenia nikotyny zupełnie.

  Odpowiedz

  Zdzich Marzec 1, 2013 o 2:35 pm

  Tak na chłopski rozum to gdy się rzuca palenie mozna od razu pozwolić sobie na wiecej ruchu, a to powinno zbijać wagę – spalanie kalorii nadla działa.

  Odpowiedz

  Adam Marzec 14, 2015 o 8:14 am

  Ja próbowałem rzucać i niestety się nie udało, miesiac wytrzymałem.

  Odpowiedz

  Zostaw Komentarz

  CommentLuv badge

  Poprzedni Wpis:

  Następny Wpis:

 • Catalog
 • Contents
 • product
 • Product Catalog
 • Products
 • Product Directory