• nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • Odchudzanie czy głupota ? | Apetyt na życie

  Odchudzanie czy głupota ?

  by Dariusz

  w Dieta,Medycyna,Odchudzanie

  Gdyby wszystkie osoby na świecie, zdeterminowane by zrzucić kilka „zbędnych kilogramów”, połączyły swoje siły np. w walce o ochronę wielorybów, żadne z tych biednych stworzonek już nigdy nie cierpiałoby ucisku ze strony człowieka. Niestety, ten owczy pęd do odchudzania, jak i inne mu podobne, nie charakteryzuje się racjonalnymi zachowaniami, czasem wręcz przeciwnie, ale… nie uprzedzajmy faktów.
  afrykański chłopiecZnany przykład, ale jakoś nie mogę zapomnieć piosenkarce Mariah Carey jej słów nt. głodujących dzieci w Afryce: „zazdroszczę im, że mają takie ładne płaskie brzuszki”. Chciałabym napisać, że oto, jak dieta potrafi wpływać na funkcje intelektualne niektórych, ale „według tabloidów” w przypadku tej gwiazdeczki to smutne status quo.

  Samo pojęcie diety jest w tej chwili powszechnie jednoznaczne. Niezależnie od jej składu i przebiegu, uważa się ją za środek dla osiągnięcia celu, jakim jest schudnięcie, a jeszcze w latach 80. był to po prostu „sposób żywienia rekonwalescentów”.
  Żebym nie została źle zrozumiana, zbilansowana dieta, ćwiczenia i inne zalecane aktywności przez wiecznie uśmiechniętych dietetyków z reklam, mogą pomóc w ćwiczeniu silnej woli, czy też odbić się bardzo pozytywnie na naszym zdrowiu. No ale, właśnie – to zdrowie…
  Ponieważ rzucanie moralizatorskimi truizmami na prawo i lewo mnie samej obrzydło, przedstawię kilka elementów z nie nudzącej się, ludzkiej głupoty.

  kapsułka medycznaCzy wiecie, co jest ostatnim krzykiem mody wśród zachodnich celebrytów? Co pozwala im, bez żadnego wysiłku i wyjątkowo efektywnie, osiągać wymarzoną sylwetkę lub wracać do niej, np. po porodzie? Kapsułki z tasiemcem. To nie metafora. W końcu piękno i pasożyty mają wiele wspólnego. Na przykład obie nazwy zaczynają się na „p”… Z ciekawości poszukałam na polskich forach internetowych informacji o tego typu „terapiach”. Na aukcjach internetowych opakowanie tabletek zawierających larwy lub główki tasiemców kosztuje od 1500 do 2000 zł. Według opisu produktu, pasożyt rozwija się w organizmie po dwóch tygodniach od połknięcia tabletek, tym samym umożliwiając utratę od 7 do 15 kilogramów. Po osiągnięciu wymarzonej wagi, tasiemca można się „łatwo” (?) pozbyć, dzięki zastosowaniu środków na odrobaczenie. Tak przynajmniej jest to reklamowane. Przed użyciem przeczytaj ulotkę lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą – może wybiją ci ten pomysł z głowy… Brakuje mi jeszcze tylko błyskotliwej wypowiedzi jakiegoś indywiduum, które w przypływie natchnienia stwierdzi, że „zazdrości tym wszystkim ludziom z krajów trzeciego świata i nie tylko, bo nie muszą wydawać pieniędzy na próby zarażenia się pasożytami”.
  Przyznaję, że gdy przeczytałam, że jeden dzień gorączkowania kosztuje mój organizm wydatek energetyczny, niczym podczas dwóch dni ciężkiej fizycznej pracy, pomyślałam: „Jeej… całkiem kusząca perspektywa, zwłaszcza po obfitych świątecznych stołach” ?
  To był wstydliwy moment, szybko więc porzuciłam ten pomysł .

  zgrabna sylwetka po diecieCzy Was też irytuje to tytułowe powiedzenie „chcesz być piękna, to cierp”? To zdecydowanie nie moja droga ninja. Wyobrażacie sobie zrezygnowanie z czekolado-pochodnych endorfin ? !

  Na koniec historia pewnego pomysłowego pasożyta, tym razem społecznego, żerującego właśnie na chęci lub wewnętrznym imperatywie – trudno określić – by schudnąć.
  Na stronie jednego ze sklepów internetowych zamieszczono reklamę niezawodnego, prostego w swej istocie, dostosowanego do potrzeb każdego kupującego, indywidualnego programu pomagającego zrzucić tyle kilogramów, ile się chce. Jedynymi wymogami sprzedającego było wypełnienie ankiety odnośnie swojego trybu życia i jedzenia, podanie adresu oraz wpłacenie na konto bankowe kilkudziesięciu złotych. Po wykonaniu wszystkich tych czynności, kontrahent miał otrzymać kompletną instrukcję postępowania na najbliższe ileś miesięcy.
  Dużo osób poszło na taki deal, później jednak oskarżyły sprzedawcę o wyłudzanie pieniędzy i oszustwo, mimo że instrukcje zwrotne otrzymywały. Wszystko dlatego, że oszust (?) na odsyłanych kartkach odpisywał:

  „Mniej jedz !”

  [ Autorką powyższego tekstu jest Anna Płóciennik - Portale Medyczne ]

  Zespół wellbiznes.com poleca zamiast opisanych wyżej sposobów odchudzania wypraktykowane przez wieki wśród Chińczyków zasady zdrowego stylu życia

  Polecamy także wykorzystanie właściwości zdrowotnych herbaty – o których możesz przeczytać na naszej stronie: Sekrety herbaty, a także po zapisaniu się na subskrypcję darmowego raportu „Zasady zdrowego odżywiania”.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albododaj jeden komentarz }

  darmowe ebooki Kwiecień 15, 2016 o 8:42 pm

  Głupota to oczywiste

  Odpowiedz

  Zostaw Komentarz

  CommentLuv badge

  Poprzedni Wpis:

  Następny Wpis:

 • Catalog
 • Contents
 • product
 • Product Catalog
 • Products
 • Product Directory