• nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • Nasze zdrowie zagrożone – teorie spiskowe (?) | Apetyt na życie

  Nasze zdrowie zagrożone – teorie spiskowe (?)

  by Alex

  w Dieta,Medycyna

  ręce robota na klawiaturzeŻyjemy w czasach, gdy dzięki Internetowi dostęp do wiedzy jest niezwykle prosty i swobodny. Internet to doskonałe narzędzie umożliwiające sprawny i szybki przepływ informacji. Takich możliwości nie mieliśmy jeszcze kilkanaście lat temu. W jego zasobach, niczym w ulu, aż roi się od niesamowitych historii. Jedną ze „specjalności” Internetu są teorie spiskowe.
  Aktualnie najbardziej znaną i bezpośrednio nas dotykającą teorią spiskową, jest NWO – „New World Order” – rzekomo istniejąca organizacja międzynarodowa …

  Teorie spiskowe to współczesna specjalność Internetu. Wszędzie ich pełno i wszędzie możemy trafić na dziesiątki rzekomych dowodów potwierdzających ich autentyczność lub ją podważających.
  Są teorie spiskowe, które bez problemu możemy uznać za wymysły szczególnie płodnych umysłów – czego przykładem mogą być teorie naszego rodzimego ufologa – według badań którego kosmici żyją wśród nas od tysięcy lat i to oni właśnie mieli, bądź mają bezpośredni wpływ na wszystkie katastrofy i klęski, jakie na przestrzeni dziejów dotknęły ludzkości.
  Są jednak także teorie spiskowe, które wydają się być bardziej prawdopodobne. Należą do nich:

  • podważanie autentyczności pierwszego lądowania człowieka na Księżycu,
  • owiane tajemnicą zamachy na prezydenta USA – JFK, na Lady Dianę oraz na Ojca Świętego JPII

  - dla których nigdy nie ustalono głównego zleceniodawcy oraz motywu zamachu – co generuje całą masę przeróżnych teorii,

  • podważanie realiów ataku na WTC oraz Pentagon – jakoby były to sprytnie zaplanowane przez rząd amerykański akcje, których celem było zdobycie pretekstu do wywołania wojny z rzekomym terroryzmem, gdy prawdziwym celem były i są w dalszym ciągu, złoża ropy na Bliskim Wschodzie.

  Aktualnie najbardziej znaną i bezpośrednio nas dotykającą teorią spiskową, jest NWO – „New World Order” – rzekomo istniejąca organizacja międzynarodowa, skupiająca w swoich szeregach bankierów i najbardziej wpływowych ludzi świata, mająca na celu niemal całkowite ubezwłasnowolnienie populacji ludzkiej i znaczną jej redukcję. Świat jest zakulisowo sterowany przez grupy ludzi dążących do wprowadzenia „Nowego Porządku Świata”, który ma się cechować wszczepianiem innym ludziom chipów, uwięzieniem ludzi w ogromnych miastach – molochach, powszechnej inwigilacji za pomocą zdalnego nadzoru i bezgotówkowego obrotu towarami.

  Jest to również największa ze wszystkich dotychczasowych teorii spiskowych, gdyż zakłada udział takich organizacji jak: FDA, FAO, WHO czy ONZ. Organizacje te mają współdziałać ze sobą, w celu kontroli większości aspektów naszego życia.

  Tym, co na dzień dzisiejszy powinno nas szczególnie zainteresować, jest „Codex Alimentarius” – czyli międzynarodowy zbiór norm żywności i pewnych wytycznych, do których stosować muszą się wszystkie państwa członkowskie, czyli m.in. Polska.
  Ten kodeks, ma na celu rzekomo ochronę naszego zdrowia i naszych interesów, jednak rzeczywistość wielokrotnie zdaje się temu zaprzeczać. Absurdalnym bowiem wydaje się zatwierdzanie do powszechnego użytku substancji trujących, którymi faszeruje się żywność – którą potem kupujemy w sklepach.

  zioła w tygluOstatnio głośno było również na temat nowego prawa, zakazującego sprzedaży większości preparatów ziołowych i suplementów diety – wcześniej dostępnych powszechnie bez recepty w sklepach zielarskich. Przykładem może tu być preparat z ziela Gynostemmy wycofany, pomimo że naukowcy japońscy przeprowadzili szereg badań w których wykazali, że sekret długowieczności Chińczyków tkwi właśnie w Gynostemmie.
  Więcej na ten temat ziół stosowanych przez Chińczyków przeczytasz tutaj.

  Codex Alimentarius odpowiada również za obecność na rynku żywności genetycznie zmodyfikowanej, którą wręcz wprowadza się na siłę, przy jednoczesnym uprawomocnianiu tych działań. Pewne normy i prawa wdraża się niemalże za naszymi plecami, bez naszej wiedzy. Ignoruje się przy tym fakt, że rozpowszechnianie upraw roślin zmodyfikowanych genetycznie może mieć niemożliwe do przewidzenia, fatalne następstwa w środowisku, a także może nieść za sobą długofalową szkodę dla naszego zdrowia. Trudno zresztą spodziewać się czegoś innego, gdy człowiek zaczyna ingerować w coś, co natura programowała przez wiele milionów lat. Niektórzy twierdzą, że działania te przeprowadza się celowo, a Codex Alimentarius jest jednym z wielu narzędzi NWO, służących do wprowadzenia nowego porządku świata. Mówi się, że żywność jest modyfikowana genetycznie w taki sposób, by pozbawiać ją cennych substancji odżywczych niezbędnych dla naszych organizmów, co stopniowo ma wyniszczać i otępiać umysłowo populację ludzką, a także ułatwiać manipulowanie naszym myśleniem i naszymi działaniami. Brzmi to być może niedorzecznie, ale do myślenia może dać fakt, że w USA, bez wiedzy obywateli, próbowano przeforsować ustawę mówiącą o tym, że na opakowaniach produktów żywnościowych nie jest konieczne umieszczanie informacji o tym, że żywność jest modyfikowana genetycznie.

  Zupełnie osobnym, obszernym tematem jest kwestia koncernów farmaceutycznych.

  Homeopathic medicationRzekomo od dawna znają proste lekarstwa na wiele nękających ludzkość chorób np. nowotworowych, jednak nie udostępniają ich ze względu na większe zyski finansowe z dotychczasowych, mniej skutecznych metod ich leczenia. Jest bardzo prawdopodobne, że chorób takich w rzeczywistości wcale nie chce się leczyć, gdyż dąży się do stworzenia schorowanego, podatnego na manipulacje społeczeństwa. Teorie spiskowe mówią również o tym, że wiele z leków powszechnie znajdujących się w użyciu, nie jest w pełni skutecznych i jest to działanie zamierzone, gdyż większe zyski finansowe osiąga się z utrzymywania populacji ludzkiej trapionej nieustannymi chorobami, co napędza ciągłą sprzedaż leków. Przerażające ?
  Niektórzy z bardziej radykalnych zwolenników teorii spiskowych, posuwają się dalej tj. do stwierdzeń, że działania lekarzy są ukierunkowywane nie na leczenie, lecz na nieświadome doprowadzanie do chorób – gdyż pewne procedury, czy stosowane rutynowo leki, mają własności jatrogenne (tj. powodują schorzenia wywołane ubocznym działaniem leków).
  Czy tkwi w tym ziarno prawdy, czy jest to tylko wymysł bujnej fantazji osób pozbawionych faktycznej wiedzy o medycynie?
  Trudno powiedzieć. W przypadku takich teorii spiskowych problemem jest to, że brzmią one dosyć wiarygodnie, ale na własną rękę nie można dowieść ich autentyczności. Łatwo jest mówić, że leki celowo produkuje się w ten sposób, by nam szkodziły, ale z drugiej strony wiadomo, że trudno jest wyprodukować lek, który nie powodowałby dziesiątków niechcianych interakcji i skutków ubocznych w skomplikowanym organizmie człowieka. Niemniej jednak, ciężko jest znaleźć logiczne uzasadnienie dla takich działań, jak dodawanie toksycznych adiuwantów (wzmacniają skuteczność) do szczepionek, które następnie stosuje się do masowego uodparniania.
  Warto jest interesować się takimi problemami, gdyż dzięki temu zwiększamy własną samoświadomość i jesteśmy w stanie chronić prawa, które nam przysługują, oraz wolność, którą próbuje się nam ograniczać. Możemy odnieść wrażenie, że nadmiar takich informacji potrafi wpędzić nas w stan totalnego zagubienia. Doszukiwanie się teorii spiskowych tam, gdzie ich nie ma, może czasem doprowadzić do większych szkód, niż korzyści.

  Zawsze będą towarzyszyć nam wątpliwości:
  – do którego lekarza pójść, żeby pomógł a nie zaszkodził ?
  – jakie leki stosować, a jakich nie, żeby utrzymać się w dobrym zdrowiu ?

  Niektórzy (w szczególności zwolennicy medycyny naturalnej) sądzą, że można żyć zdrowo i dożywać późnej starości, całkowicie powstrzymując się od przyjmowania jakichkolwiek chemioterapeutyków. Wielce interesującą niewiadomą, pozostaje nadal jednak to, co zrobić w przypadku np. zakażenia bakteryjnego. Czy wtedy zjedzenie „magicznego kwiatka” z tropikalnych lasów Amazonii lub Tybetu, wyleczy z wszelkich chorób i powikłań ? czy jednak łatwiej sięgnąć po ogólnie dostępny chemioterapeutyk i szybko rozprawić się z infekcją, nie myśląc o odległych konsekwencjach takiej terapii ?

  Niepewność będzie nam zawsze towarzyszyć, gdyż na rynku dostępne są setki przeróżnych preparatów, a firmy farmaceutyczne nieustannie prześcigają się w ich reklamowaniu. Co ma począć przeciętny człowiek, który wprawdzie ma do dyspozycji Internet, umożliwiający mu bycie dociekliwym, lecz nie dający mu jednoznacznej odpowiedzi na dziesiątki pytań i wątpliwości powstających w zderzeniu z zawiłościami i ciągłymi nowościami w zakresie wiedzy medycznej.

  Pozostaje nam tylko jedno: zdrowy rozsądek.

  /opracowano na podstawie przemyśleń B. Fiłka – portale medyczne Wyd. Lek. PZWL/

  Zostaw Komentarz

  CommentLuv badge

  Poprzedni Wpis:

  Następny Wpis:

 • Catalog
 • Contents
 • product
 • Product Catalog
 • Products
 • Product Directory