• nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • Jak skutecznie zachować energię Qi ? | Apetyt na życie

  Jak skutecznie zachować energię Qi ?

  by Dariusz

  w Medycyna,Wellness

  „CHOCIAŻBY DZIŚ NIE MARTW SIĘ”
  „CHOCIAŻBY DZIŚ NIE ZŁOŚĆ SIĘ „
  „UCZCIWIE ZARABIAJ NA ŻYCIE”
  „CZCIJ SWOICH RODZICÓW, NAUCZYCIELI I LUDZI STARSZYCH”
  „OKAZUJ WDZIĘCZNOŚĆ KAŻDEJ CZUJĄCEJ ISTOCIE”
  Dr Mikao USUI  (REIKI)
  mnich w górach TybetuREIKI jest starą sztuką leczenia, polegającą na stymulacji uzdrawiających sił organizmu. Ta wywodząca się z Tybetu filozofia doprowadza ciało i psychikę człowieka do równowagi. Działa uspokajająco i relaksująco. Przynosi ulgę w cierpieniu. Daje poczucie bezpieczeństwa …

  REIKI jest sztuką bezwyznaniową bowiem wiara człowieka jest jego prywatną sprawą. Metodą tą posługują się ludzie różnych kultur i wyznań na całym świecie.

  POZNAJ  5 podstawowych Zasad REIKI …

  Zasada nr 1 – „Właśnie dziś nie złość się”

  Negatywne emocje obniżają Twój poziom energetyczny.
  rozzłoszczony biznesmanSą one „zjadaczami” energii. Powodują zanieczyszczenie brudną energią czakr, zwłaszcza czakry splotu słonecznego, a w związku z tym choroby narządów wewnętrznych, jeśli tylko utrzymujemy te emocje w ciele i umyśle wystarczająco długo.
  Na dodatek ciągłe przeżywanie tego rodzaju emocji po prostu nie ma sensu. Nie są znane przypadki, kiedy to złość spowodowała wyzdrowienie, zdobycie miłości życia, czy bogactwa. Tak więc nie warto pozwalać sobie na tego rodzaju złość. Jeśli często się gniewasz, zastanów się, znajdź przyczynę uczucia ciągłego zdenerwowania i w sposób pozytywny uwolnij się od niej.

  Pamiętaj, złość szkodzi Tobie, nie warto pozwalać jej na istnienie w Twoim życiu. Naucz się nad nią panować. Zanim zaczniesz na kogoś krzyczeć, wykonaj 10 głębokich oddechów. Potem znowu 10 …
  Nie zostawiaj pracy czy nauki na ostatnią chwilę – bądź systematyczny. Rozwiązuj problemy i konflikty na bieżąco,  nie nawarstwią się wtedy – a Ty będziesz spokojniejszy.
  Medytuj codziennie, a łatwiej Ci będzie przejść spokojnie przez życie. Ćwicz, a zredukujesz poziom stresu w umyśle i organizmie.

  Zasada nr 2 – „Właśnie dziś nie martw się”

  Zamartwianie się na zapas również marnuje energię.
  zmartwiona dziewczynaMówi się, że 90% naszych zmartwień i obaw nie spełnia się. Co to oznacza? Nie ma sensu się martwić. Pomyśl, czy martwiąc się wpłyniesz pozytywnie na rzeczywistość? Czy przyspieszysz bieg wydarzeń? Czy wygrasz w totolotka? Chyba nie. Raczej zmarnujesz czas, zniszczysz nerwy, zatrujesz tą emocją życie sobie i innym.

  Zamartwianie się na zapas może oznaczać, że nie ufasz sobie i dobremu losowi i że nie jesteś zbyt dobrze osadzony w rzeczywistości, w teraźniejszości. Człowiek powinien żyć tu i teraz, a nie w przyszłości, która dopiero będzie, albo w przeszłości, która już minęła i na którą wpłynąć się nie da.
  Tylko żyjąc tu i teraz masz szanse na lepsze jutro.

  Martwiąc się niczemu nie zaradzisz, a wprost przeciwnie – sam odbierasz sobie siłę, którą mógłbyś spożytkować na odpowiednie, poprawiające Twój byt czy samopoczucie, działania.
  Niektórzy ludzie pewnie zdobyliby fortuny, gdyby czas, który poświęcają martwieniu się o przyszłość poświęcili na odpowiednie planowanie działań i ich wypełnianie, albo po prostu na naukę.

  Zamartwiasz się przeszłością? Pomyśl – jej już nie ma.
  Jeśli zdarzyło się coś złego wybacz to sobie i innym. Nie podtrzymuj dawnych uraz czy poczucia wstydu. Uwolnij się od tego, a zyskasz spokój umysłu i energię. Powtarzaj w obu przypadkach:
  „Jestem zawsze tu i teraz. Zajmuję się tylko tym, co jest teraz. Ufam sobie i dobremu losowi. Ufam dobru moich najbliższych”.

  Zasada nr 3 – „Właśnie dziś bądź wdzięczny”

  wdzięcznośćBądź wdzięczny swoim rodzicom za to, że Cię stworzyli i dzięki temu żyjesz i możesz spełniać swe marzenia.
  Bądź wdzięczny za wszystko, co dobrego doświadczasz. Wyrażaj wdzięczność sobie za swoją pracę nad sobą.

  Zasada nr 4 – „Właśnie dziś pracuj wytrwale” – nad sobą

  ciężka pracaCzłowiek zaistniał po to, by się rozwijać i uczyć. Nie mówię tu tylko o zdobywaniu kolejnych stopni naukowych, czy o osiąganiu kolejnych, coraz to wyższych stanowisk w pracy. Chodzi tu raczej o ciągłe doskonalenie swojego umysłu i samego siebie, wypracowywanie w sobie wewnętrznej świadomości, poznawanie siebie.
  Wciąż pracuj nad tym, by Twoje życie przebiegało zgodnie z uniwersalnymi zasadami moralnymi i spełniaj swe marzenia.

  Zasada nr 5 – „Właśnie dziś okazuj szacunek”

  para z kamieniaSzanować należy siebie, innych, przyrodę.
  Nie jest mądrym ani wielkim ten, kto nie potrafi okazywać szacunku, kto uznaje innych za gorszych od siebie.
  Pamiętaj: szanuj, a będziesz szanowany.

   

  Mamy nadzieję, że wykorzystasz podstawowe zasady REIKI,
  tak aby Twoje ciało i psychika osiągnęły stan równowagi,
  a umysł był jasny.

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

  Kasia Grudzień 15, 2012 o 5:42 pm

  Bardzo podobne te zasady do psychologii pozytywnej :) To są właśnie tajemnice spełnionego życia. Ja zawsze staram się aby te wszystkie „właśnie dziś” to była moja codzienność :)

  Odpowiedz

  Karol, Kontrapunkt Psychoterapii Marzec 23, 2013 o 12:58 pm

  „Nie martw się… Szanuj… Pracuj… Bądź wdzięczny” – zgadzam się w pełni, to wielkie zasady. Ale „Nie złość się”… hm. Permanentna pretensja, złośliwość, tzw. jad, żywiona uraza, wybuchowość na pewno może zamienić nasze samopoczucie w piekło. Nie mniej z psychoterapii wiem dobrze, że są sprawy związane ze złością (weźmy np. wściekłość wynikająca z doznanej przemocy), której nie można posypać lukrem pozytywnych myśli; potrzebne jest masywne odreagowanie, uwolnienie, domknięcie niezakończonej sprawy, a dopiero wtedy powstanie przestrzeń i warunki do przebaczenia a nawet wdzięczności.
  Zaprzeczanie złości w imię skądinąd wielkich wartości, to pułapka.

  Odpowiedz

  Bartek Maj 6, 2013 o 4:28 pm

  Ciekawy artykuł, warto stosować się do wymienionych punktów aby osiągnąć stan szczęścia i równowagi. Staram się żyć w taki sposób i mogę zapewnić, że to działa :)

  Odpowiedz

  Zostaw Komentarz

  CommentLuv badge

  Poprzedni Wpis:

  Następny Wpis:

 • Catalog
 • Contents
 • product
 • Product Catalog
 • Products
 • Product Directory