• nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • Codex Alimentarius – Zabójczy Kodeks ? | Apetyt na życie

  Codex Alimentarius – Zabójczy Kodeks ?

  by Alex

  w Dieta,Medycyna,Wellness

  „Pamiętaj o wzajemnym powiązaniu i splątaniu wszystkiego”
  Marek Aureliusz

  Wykład z października 2007 w kościele św. Jana, Totnes*, Devon, Anglia
  posłuchajmy co ma do przekazania wykładowca Ian Crane :

  To o czym powiemy w przypadku Kodeksu ma wiele wymiarów i powiązane jest z wieloma innymi sprawami dziejącymi się wokół nas. Dlatego tak ważnym było zawrzeć w wykładzie informacje na temat Nowego Porządku Świata i sposobu w jaki UNO i WTO oraz WHO współpracują z Unią Europejską i w jaki sposób bardzo skutecznie jeżdżą po rządach państw jak po łysej kobyle!”

  uwaga CANajprawdopodobniej powinienem był nazwać ten wykład „Czy to jest prawda?”, ponieważ jak zaczynałem przedstawiać ten temat ludziom, ich reakcją było: „No coś ty! Oni nic takiego nie zrobią”. A ja mówiłem: „Wierz lub nie, ale o to właśnie im chodzi, żebyś tak myślał”. Pewnego dnia znalazłem dokument National Health Federation, o której będzie mowa w trakcie wykładu. W pierwszym akapicie napisano: Nigdy nie słyszałeś o Kodeksie? Właśnie o to im chodzi !
  Kodeks ma w programie:

  • będą dostępne tylko suplementy w niskiej, a więc nieskutecznej dawce
  • wszystkie lub większość produktów spożywczych będzie modyfikowana genetycznie
  • wszelkie skuteczne suplementy zostaną wycofane lub sprzedawane jedynie na receptę (czyli tak jak się to teraz odbywa w Norwegii, a w przyszłości w innych krajach)
  • jednak sednem  jest: „Nigdy nie słyszałeś o Kodeksie? Właśnie o to im chodzi!”

  Mam tutaj książkę, która właśnie została wydana. Autorem jest William Engdahl – „Nasiona Destrukcji, Ukrywany System Genetycznych Manipulacji”. Przeczytam wam recenzję napisaną przez mojego przyjaciela z Kanady. Książkę dopiero co wydano i sam jej jeszcze nie czytałem.
  „Ta umiejętnie napisana książka ukazuje, w jaki sposób społeczno-polityczna elita Ameryki usiłuje przejąć kontrolę nad podstawą ludzkiego przetrwania: zagwarantowaniem naszego chleba powszedniego. Kto kontroluje żywność, ten kontroluje ludzi. Nie jest to zwykła książka o niebezpieczeństwach genetycznych manipulacji. Engdahl prowadzi czytelnika korytarzami władzy na tyły laboratoriów naukowych, za zamknięte drzwi sal posiedzeń korporacji. Autor ujawnia diaboliczną intrygę napędzaną żądzą zysku, korupcję w rządzie oraz jak narzędzia genetycznej manipulacji i patentowania żywych organizmów prowadzą do przejęcia kontroli nad przemysłem artykułów spożywczych.”   To tylko wierzchołek góry lodowej…
  Gordon Brown zaistniał na arenie politycznej nieustannie nawiązując do Nowego Porządku Świata. Nigdy nie słyszano sformułowania Nowy Porządek Świata z jego ust, aż do 15.01.2007, kiedy wygłosił przemowę w Indiach. Wtedy po raz pierwszy wspomniał o Nowym Porządku Świata. Tony Blair użył tego sformułowania tylko dwa razy, tuż po atakach 11 września. Gdy Gordon Brown wygłosił przemówienie dla CBI, Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego, w maju tego roku, 6 tygodni przed przystąpieniem bez elekcji do urzędu premiera Wielkiej Brytanii i w tej przemowie używa sformułowanie Nowy Porządek Świata 9 razy. George’a Orwella większość zna jako autora książki „1984″, napisał również książkę „Nowy Porządek Świata” w 1938r. Niezwykle prorocza książka. Być może bardziej prorocza niż „1984″. Hitler oczywiście używał sformułowania Nowy Porządek Świata. Głównym sponsorem Hitlera był przemysł farmaceutyczny – IG Farben, będące konglomeratem trzech największych niemieckich firm farmaceutycznych: Hoechst, Bayer i BASF. Główni szefowie tych firm byli sądzeni w Norymberdze i uznani winnymi zbrodni na ludzkości. W Oświęcimiu który był największym, kiedykolwiek istniejącym obozem pracy IG Farben używało tych ludzi jako siły roboczej i królików doświadczalnych. Główni zarządzający IG Farben, byli więzieni po II wojnie światowej. W przeciągu 10 lat dwóch z nich ponownie zasiadło przy sterach dwóch głównych firm farmaceutycznych: Hoechst i BASF. Nie powinno też nikogo dziwić, że firmy farmaceutyczne są głównym zapleczem finansowym dla reżimu Busha. Gordon Brown jasno zdeklarował się jako zwolennik Nowego Porządku Świata.

  globalizacjaSpójrzmy na kilka aspektów Nowego Porządku Świata. Kluczowym aspektem jest globalizacja. Globalizacja postępuje, a większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Tak samo jak nie chcą, żebyśmy wiedzieli zbyt dużo o Kodeksie, tak samo nie chcą, żebyśmy znali szczegóły ich planów politycznych. Tak wyglądała mapa Europy po II wojnie światowej – 27 różnych państw, wszystkie wewnętrznie odpowiedzialne za swoje politykę, filozofię, styl życia. W roku 1957 wraz z powołaniem Klubu Rzymskiego, który początkowo był kooperacją ekonomiczną, organizacją kooperacji ekonomicznej, z czasem zmienił się w superpaństwo z 27 nacjami. Obecnie gubernator stanu w USA ma większą władzę i autonomię, niż premier państwa europejskiego. W Europie jest więcej prawa federalnego niż w USA. A Europa jako federacja istnieje dopiero od około 50 lat, a USA dla porównania od 231 lat. To dopiero początek. Jak Europa jednoczyła się w superpaństwo, podobnie działo się na całym globie. Mamy Ligę Narodów Afrykańskich, Narodów Arabskich, Wspólnotę Gospodarcza Azji i Pacyfiku (APEC), Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) i tę która narodzi się wkrótce – Unię Ameryki Północnej. Jest to bliska przyszłość i jeśli myślicie, że to jakieś wymysły, to tutaj proszę, sięgnąłem po czasopismo National Health Federation „Health Freedom News”, w którym jest artykuł przewodniczącego NHF, Brytyjczyka Paula Anthony’ego Taylora pt.: „Unia Ameryki Północnej – Udany żart czy super rząd w trakcie tworzenia”. Ten człowiek jest jednym z głównych „zawodników” wśród organizacji pozarządowych, które mają prawo uczestniczenia w procesie tworzenia Kodeksu. Paul Anthony Taylor niezaprzeczalnie wie, o co w tym wszystkim chodzi.

  Jest jeszcze jeden powód poza tym ekonomicznym, być może jeszcze bardziej złowróżbny, dlaczego USA usiłuje utworzyć Unię Ameryki Północnej. Mianowicie, ich wojsko ma problemy z rekrutacją. Po otwarciu granic z pewnością nie Kanadyjczycy, lecz wielu Meksykańczyków będzie przystępować do amerykańskiego wojska. Więc nagle mamy do czynienia z Unią Północnej Ameryki będącą kolejnym krokiem po Północnoamerykańskim Układzie Wolnego Handlu (NAFTA), tak jak Unia Europejska jest następstwem EWG. Jeśli to się stanie, zostanie też utworzone wojsko Ameryki Północnej składające się głównie z Meksykańczyków walczących o ustanowienie hegemonii USA na świecie.
  (…………………………………………)

  Następnym krokiem będzie zjednoczenie Unii Północnoamerykańskiej z UE, które staną się najpotężniejszym blokiem ekonomicznym, zdominują cały świat i bardzo szybko połkną inne wspólnoty ekonomiczne.
  flaga narodów zjednoczonychA wszystko to pod przykrywą Narodów Zjednoczonych. Symbolizm flagi NZ jest znaczący. Ta siatka nad globem. Wiele to mówi. Jest też tutaj bardzo agresywny symbol u dołu. Czy ktoś poznaje ten symbol ? Bank Światowy. Zazwyczaj nie przynoszę ze sobą tylu materiałów na wykłady, ale w przypadku tego tematu wiele ludzi myśli, że to jakieś fantazje, więc przynoszę materiały potwierdzające to o czym mówię. Książka, którą gorąco polecam, to „Hit Man. Wyznania ekonomisty od brudnej roboty” Johna Perkinsa, który przez wiele lat pracował dla Banku Światowego. Jego zadaniem było przekonać rządy krajów rozwijających się, aby zaciągnęły kredyt, czyli jednym słowem zadłużenie tych państw. Na małą skalę, jeśli zmusi się pewną osobę do zadłużenia się, ma się ją praktycznie pod kontrolą. Tak samo wygląda to na większą skalę, jeśli zadłuży się jakiś kraj, można go kontrolować. Nie powinno nikogo dziwić, które kraje są zaklasyfikowane jako Oś Zła. Mają one wszystkie coś wspólnego. Są to państwa jak Kuba, Korea Północna, Iran, ostatnio też Rosja. Czy ktoś wie dlaczego Rosja była tak demonizowana w mediach w ostatnich miesiącach? Wszystkie te państwa, jak również Wenezuela i coraz więcej państw Ameryki Łacińskiej, po tym jak Chavez zaczął pomagać im wydostać się z długów Banku Światowego. Wszystkie państwa zaliczane do Osi Zła są wolne od długu. A Rosja spłaciła ostatnią ratę długu w 1990 wraz z upadkiem bloku sowieckiego. Więc Putin dokonał czegoś wielkiego przypisując siedmiu oligarchów do przemysłowego uzdrowienia Rosji. Oczywiście jeden lub dwóch z nich chciało zbyt dużo władzy, co przysporzyło Putinowi trochę problemów. Jednakże jego strategia była całkiem niezła. Wybrał on najlepszych, aby przywrócili pełne tempo rozwoju w swoich branżach, a i w rezultacie uczynili Rosję samowystarczalną. I właśnie w takiej pozycji jest dzisiaj Rosja.

  Bank Światowy ma dwóch współgraczy, którzy realizują jego zamiary. Jest to Światowa Organizacja Handlu (WTO) utworzona w 1995 i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Te dwie organizacje mają zupełnie mylne nazwy, gdyż WTO nie ma zbyt wiele do czynienia z handlem, a WHO z pewnością nie ma nic do czynienia ze zdrowiem. Każde państwo zapisane jako państwo członkowskie WTO jest kontrolowane przez ONZ. Cokolwiek WTO ustanowi prawem, państwa członkowskie muszą się do tego stosować. Dam wam przykład. WTO dopuściło eksport amerykańskiej wołowiny zawierającej hormon wzrostu i nie rozumie dlaczego jakiekolwiek z państw członkowskich mogłoby odrzucić import tej zanieczyszczonej wołowiny. Obecnie UE odmawia importu amerykańskiej wołowiny i musi płacić WTO grzywnę w wysokości 150 milionów euro rocznie. Ponieważ nie chcemy tej zanieczyszczonej wołowiny. Wartość tej grzywny rośnie, tak długo jak długo UE będzie odrzucać tę wołowinę, aż pewnego dnia powiemy: „OK! OK! Weźmiemy tę wołowinę!” Tylko kto ją zje. Nie wiadomo!  Ponieważ Kodeks domaga się, aby zaprzestać znakowania towarów spożywczych !
  (
  …………………………………………)

  Co jest celem Nowego Porządku Świata ? Jeden światowy rząd, jedna światowa gospodarka, jedna światowa religia i liczba ludności poniżej jednego miliarda ludzi. I pomyślicie: „To niedorzeczne !  To się nie wydarzy !” Powiem wam, istnieją organizacje, które coraz mniej się kryją ze swoim zamiarem zredukowania populacji. Chciałbym podkreślić coś bardzo ważnego, dla Klubu Rzymskiego, którego podgrupą jest Grupa Bilderberg, pracuje think tank. Oni maczają palce w tej grze. Ten raport tutaj jest pierwszą jaką znalazłem, wzmianką o globalnym ociepleniu. Przeczytajcie to bardzo uważnie: „W poszukiwaniu nowego wroga, który by nas zjednoczył (zostało to napisane tuż po upadku ZSSR, tuż po zakończeniu zimnej wojny) stwierdziliśmy, że zanieczyszczenie środowiska, zagrażające nam globalne ocieplenie, niedostatek wody, głód itp. świetnie się zaprezentują w tej roli.” Wszystkie te niebezpieczeństwa spowodowane są ludzkim działaniem. I na to, piękne zdanie na końcu: Prawdziwym wrogiem w takiej sytuacji są sami ludzie.

  Parlament EuropejskiAutorzy tego raportu są niegłupi, tak samo jak ich plany. Oni znają swoją grę, gdyż przez wiele lat w nią grali. Więc pojawiają się z takim materiałem, żebyśmy gonili za swoim ogonem. Dają nam coś na czym się koncentrujemy. Cały ten zielony kram !
  Tutaj kawał dobrej roboty. Dr Eric R. Pianca, wykładowcy zoologii Uniwersytetu Texas w Austin, który przemawiał około 2,5 roku temu w Texas Academy of Science, w której postulował  – słuchajcie uważnie! => eksterminację 90% ludności za pomocą wirusa Ebola. Komentarze dra Pianca i ich entuzjastyczne przyjęcie przez zgromadzonych, ponownie uwidaczniają plan elity o sięgnięciu do zatrważających metod, aby kontrolować ludność. Po przemowie dostał on owacje na stojąco!

  W razie gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości. Ten krąg nazywa się Georgia Guidestones i pojawił się w tajemniczych okolicznościach w 1980 r. Umieszczono na nim 12 zamierzeń w 12 językach. Nie przedstawię ich wszystkich, ale kilka z nich zainteresuje was zapewne szczególnie, np:
  – Utrzymać liczbę ludności poniżej 500 mln w trwałej harmonii z naturą, poniżej 500 mln. Pianca przynajmniej mówił o miliardzie. USA zamieszkuje 300 mln. Czyli ci ludzie, którzy wznieśli ten pomnik, ktokolwiek to jest, piszą o 500 mln.
  – Następny punkt: Kontrolować reprodukcję mądrze poprawiając formę fizyczną i różnorodność. Gdzie słyszeliśmy o tym po raz ostatni. Ach, w „Mein Kampf”. Mamy tutaj do czynienia z tym samym planem. SS znane było jako Bractwo Śmierci. Skull & Bones znane jest jako Bractwo Śmierci. Jezuici też.

  11 września 2001 senator Gary Hart powiedział w telewizji: „Najprawdopodobniej wielu Amerykanów zginie na Amerykańskiej Ziemi”. Jak słyszałem tę wypowiedź po raz pierwszy, to zajęło mi kilka miesięcy, aby ją odszukać i ponownie obejrzeć, gdyż była to wypowiedź, którą widziałem w Belize, a było to wczesnym rankiem. Później to sprawdziłem, nie była to jego własna wypowiedź, cytował on z pewnego raportu napisanego przez grupę prawicowych ekstremistów takich jak Project for the New American Century, a mianowicie Hart-Radman Commission on National Security. Oni właśnie zawarli to stwierdzenie w swoim raporcie: „Najprawdopodobniej wielu Amerykanów zginie na Amerykańskiej Ziemi”.
  Wiecie co, myślę że mówił o przemyśle farmaceutycznym, ponieważ w samych Stanach Zjednoczonych dochodzi do 106 tysięcy zgonów każdego roku, i słuchajcie uważnie, z powodu prawidłowo przepisanych leków, zażytych dokładnie według wskazań lekarza. Powiem wam, to otworzyło dla mnie nowy obszar w moich poszukiwaniach …
  (…………………………………………)

  Jest pewna książka, na którą się natknąłem: „Zbrodnie przemysłu farmaceutycznego” Johna Braithwaite’a. (Cały nakład został wykupiony przez firmy farmaceutyczne). Wspaniała w perwersyjny sposób. Ukazuje ona, że ci ludzie myślą, że tak wysoka umieralność jest normalna i bez problemu mogą się z nią pogodzić. Spójrzcie na to: następne 150 tysięcy ludzi umrze każdego roku z powodu kolejnych gaf medycznych, sprawiając, że interwencja lekarska jest jedną z czołowych przyczyn śmierci w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście o MRSA również należy tutaj wspomnieć. Oszacowano, że w ciągu ostatnich 10 lat:  7.8 miliona ludzi zmarło z powodu prawidłowo przepisanych i zażytych leków.

  Jak przemysł farmaceutyczny musi dowieść, że pewien odsetek osób, na których testowany był lek, odniósł jakieś korzyści zdrowotne ? Czy wiecie, jak wysoki musi to być odsetek ? 35% ? Dobrze by było. Odpowiedź brzmi: 5% ! Dziwnym zbiegiem okoliczności jest to dokładnie taki sam odsetek, jak liczba osób, która przeżywa chemioterapię jako terapię antyrakową. Jest większa szansa przeżycia rosyjskiej ruletki. Z jednym nabojem w spluwie, ma się szansę przeżycia 1 na 6. Ale w przypadku chemioterapii tylko 5%. Taki sam procent w jakim muszą udowodnić efektywność leku.
  Więc przemysł farmaceutyczny w zasadzie zabija więcej ludzi niż wojska USA. Ciężko w to uwierzyć, ale taka jest prawda. Przemysł farmaceutyczny: dziesięć największych firm farmaceutycznych zarobiło w 2002 roku na czysto więcej niż pozostałe 490 firm w rankingu 500 najbardziej dochodowych firm. Mówię o roku 2002 ponieważ zmieniło się to w 2003, gdy przemysł olejowy postanowił uszczknąć kawałek tortu. Jest to wymiar dochodowości.

  (…………………………………………)

  Kilka dni temu w „Daily Mail” przeczytałem: „Eksperci ds. etyki przy UE zapowiadają zakaz klonowania zwierząt dla celów związanych z produkcją żywności”. Jednakże spójrzcie na to: „Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zapowiada zezwolenie sprzedaży mięsa klonowanych zwierząt bez etykietowania w nadchodzących tygodniach.” To jest kolejnym zadaniem Kodeksu. Komitet odpowiedzialny za etykiety żywnościowe, głównie Kanadyjczycy, bardzo blisko USA, niesamowity nacisk ze strony USA.

  Jeśli wiemy, że pożywienie które jest oznakowane ma wpływ na nasze zachowanie, co zrobimy jeśli nie będziemy wiedzieć jakie świństwo jemy. W ten sposób rolnictwo organiczne staje się zagrożone, ponieważ wraz z pozbyciem się szczegółowych etykiet na żywności konsument nie będzie wiedział, czy mięso, które je jest sklonowane, zanieczyszczone hormonem wzrostu? Nie powinno dziwić, że Texas jest głównym zaopatrzeniowcem USA w wołowinę, wołowinę z hormonem wzrostu, a równocześnie stanem z największymi Amerykanami. Ten hormon wzrostu nie przestaje działać w wołowinie i Texas jest dowodem. Żyłem tam przez 4,5 roku. To są olbrzymi, ziemia olbrzymów.

  Dzięki Bogu nie było Ritalinu (na polskim rynku pod nazwą Concerta), kiedy mój uczeń miał ten problem. Jest to bardzo szkodliwy lek. To tutaj znalazłem w Daily Mail, zdaje się na początku tego tygodnia. Mamy tu ponownie do czynienia z sytuacją, kiedy media nas informują, co się dzieje. Spójrzcie na podtytuł: „Tysiące hiperaktywnych dzieci przyjmuje Ritalin, który może zaburzyć proces wzrostu, a nawet leki przeciwko schizofrenii. Wszystkie te dzieci są ofiarami zachłannych firm farmaceutycznych i lekarzy często pochopnie diagnozujących choroby, które zdaniem innych nie istnieją.” W artykule czytamy, że obecnie w USA 10% wszystkich dzieci w wieku szkolnym przyjmuje Ritalin. 10% ! 10% ! a liczba ta wzrasta w UK, czytamy w tym samym artykule. Najbardziej zatrważająca jest sugestia, że ADHD jest niczym innym jak wymysłem przemysłu farmaceutycznego, które użyły testów klinicznych, aby stworzyć chorobę, która nie istnieje i może być leczona ich lekami. W zeszłym roku NHS (Narodowa Służba Zdrowia w UK) wydała 28 milionów funtów na Ritalin.

  Ritalin jest stymulantem bardzo podobnym do kokainy. Nigdy w życiu nie dalibyśmy dzieciom kokainy! lecz właśnie to robimy. Lekarze w zasadzie nie rozumieją jak Ritalin działa, ponieważ jest to stymulant jednakże ma uspokajające działanie. Widziałem wywiad z rodziną hiperaktywnego dziecka, w którym matka dziewczynki zażywającej Ritalin powiedziała: „Miło jest widzieć moją córkę jak tak spokojnie siedzi przy stole. Jednak to nie jest moja córka.” To nie jest moja córka. Skazujemy te dzieci na życie z lekami na receptę. Stajemy się nacją zombi. Zabieramy im możliwość jakiegokolwiek spirytualnego kontaktu na jakimkolwiek etapie ich życia. Co oczywiście zostało tak zaplanowane.

  A dla dorosłych mamy Prozak. Miałem przyjaciela lekarza i zapytałem go, jak to jest możliwe, że spośród ludzi, których znałem, głównie kobiety dostawały prozak. A on powiedział, to proste, facet musi być prawie martwy aby pójść do lekarza, podczas gdy kobiety o wiele szybciej pójdą do lekarza, a lekarz bez zastanowienia zapisuje prozak. Wiecie jak to teraz wygląda? Wielu lekarzy ma taki program komputerowy: „W czym mogę pomóc ? Ach, stres.” Sprawdza w komputerze. Prozak. Nie podejmują oni żadnych kompetentnych decyzji. Wpisują słowo kluczowe w swoją bazę danych i opłaceni są za to na ćwierć miliona funtów rocznie. Oburzające! Mówią nam prosto w twarz, że jesteśmy uzależnieni od pigułek. Nie że chcemy być od nich uzależnieni, lecz ponieważ przemysł farmaceutyczny chce, żebyśmy byli uzależnieni. To istotne! Giganci farmaceutyczni mają bardzo prostą filozofię  „od momentu poczęcia do śmierci człowiek jest potencjalnym źródłem dochodu”. Od poczęcia do śmierci.
  Co ciekawe w tej książce, „Zbrodnie przemysłu farmaceutycznego”, jej autor próbuje zrozumieć mentalność tych ludzi, o których pisze, z którymi rozmawia. Oni też są kochającymi rodzicami w indywidualnym, prywatnym życiu. Założę się, że Josef Mengele też był przemiłym facetem. Jednakże w grupie te osoby stają się kimś zupełnie innym. W ich planach nie ma ani grama humanitaryzmu, ani grama współczucia, liczy się tylko zysk. To trochę tak jak Armia USA próbująca wyprodukować technologię, aby zabijać na odległość. Jeśli można ograniczyć kontakt wzrokowy, to o wiele łatwiej skłonić kogoś do zrobienia czegoś, czego nie był w stanie by zrobić, patrząc swojej ofierze w oczy.

  Codex AlimentariusCodex Alimentarius ma bardzo skomplikowaną strukturę, a to jest tylko wstęp. Kodeks składa się z 27 różnych komisji, odpowiedzialnych za ogrom różnych aspektów związanych z różnymi etapami produkcji żywności i możecie sami o tym poczytać. Podam wam później strony internetowe. Istnieją dwie komisje, które w szczególny sposób wpływają na wszystko.

  Są to: [Nutrition and Foods for Special Dietary Uses] z siedzibą w Niemczech i Komisja ds. Etykietowania Żywności z siedzibą w Kanadzie. Te dwie komisje wpływają na wszystkie pozostałe. Gdy mówię o Kodeksie, bardzo często mówię właśnie o tych dwóch komisjach. Ponieważ te dwie komisje najbardziej kontrolują, dokąd zmierzamy oddalając się od prawa do organicznej żywności i naturalnej medycyny.

  Tutaj trafna wypowiedź, wybaczcie mi, że cytuję dosłownie, jej autor jest prawnikiem i używa setki słów, chociaż dwa by pewnie wystarczyły, ale w świetnie podsumowuje on Kodeks:
  „Kodeks jest politycznym ekwiwalentem współczesnych dokumentacji toksykologicznych, ponieważ zatwierdza i promuje w międzynarodowym handlu żywnością wszystko łącznie z pestycydami, naświetlaniem, biotechnologią i syntetycznymi odpowiednikami substancji leczniczych i odżywczych preferując je od naturalnych substancji.”

  Mamy tu do czynienia ze stopniowymi zmianami. Jeśli ktoś mówi: „Wciąż będziemy mieli dostęp do organicznej żywności w 2010 roku”, to najprawdopodobniej ma rację. Jeśli ktoś mówi: „Wciąż będziemy mieli dostęp do organicznej żywności w 2020 roku”, powiedziałbym, że najprawdopodobniej myli się. Komisje Kodeksu, będące pod olbrzymią presją przemysłu farmaceutycznego i takich firm jak Monsanto, wprowadzają zmiany stopniowo, po trochu, i żeby odwrócić waszą uwagę co jakiś czas nam coś dają. Tak jak to zrobiono ostatnio we Francji. W mediach podano, że ilość hektarów na uprawy organiczne zwiększy się. O tym mówiono w mediach. A o czym nie mówiono? O tym, że ilość hektarów przeznaczonych pod uprawy modyfikowane genetycznie, zwiększy się trzy razy bardziej! Musicie szukać, czego nie ma w mediach.

  Kodeks został zapoczątkowany w 1962 i jestem gotowy uwierzyć, że ludzie, którzy się do tego przyczynili, na początku mieli dobre zamiary, dopiero kiedy Monsanto i podobne firmy zobaczyły zyski, jakie Kodeks może przynieść, zaczęli się przyłączać. I to o czym tu mówimy, są to organizacje z kieszeniami bez dna. Jak już wcześniej wspomniałem, w 2002 dziesięć największych firm farmaceutycznych zarobiło więcej niż pozostałe 490 w rankingu 500 najbardziej dochodowych firm. Firmy te mają sztaby ludzi, opracowujących strategie wykorzystania Kodeksu do wypracowania możliwie największych dochodów. Jest to sytuacja jak ta z historii o Dawidzie i Goliacie. I nie byłoby mnie tutaj gdybym nie wierzył, że Dawid ma szansę. Myślę, że Dawid ma więcej niż tylko szansę, jednak musimy wykonać dużo pracy, aby dać Dawidowi szansę.

  W czyich rękach cały świat ? W czyich rękach cały świat ?

  Kodeks reprezentuje ekonomiczne interesy przemysłu farmaceutycznego, a co powinniśmy mieć szczególnie na uwadze, to fakt, że WTO wprowadzi Kodeks przy użyciu prawa działającego według zasady: Jeżeli coś nie jest wyraźnie dozwolone, jest to zakazane. Firmy w przemyśle żywnościowym lub farmaceutycznym, próbują przy użyciu Kodeksu sprawić, że proces testowania nowych produktów jest tak niesamowicie drogi, że jedynymi firmami, które będą mogły sobie na niego pozwolić, będą Monsanto i firmy farmaceutyczne. Nikt więcej nie będzie w stanie zapłacić tych bajońskich sum, aby przejść przez te „rygorystyczne” testy i umieścić własny produkt, na liście dozwolonych produktów. Jest to oburzające! Skandaliczne!

  NHF podsumowuje cele Kodeksu w następujących słowach: Międzynarodowa HARMonizacja [harm, ang. - zranić, skrzywdzić] nie jest niczym dobrym w tym procesie. Zaniechanie upraw organicznych poprzez usunięcie etykietowania produktów żywnościowych, wprowadzenie roślin i zwierząt modyfikowanych genetycznie, usunięcie wszystkich składników z etykiet i zakaz wszelkich preparatów medycyny naturalnej włącznie z suplementami, ziołami, minerałami, lekarstwami homeopatycznymi, esencjami kwiatowymi itd.

  Proces stopniowych zmian, o którym mówiłem już się zaczął w Anglii, jednak ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Na półkach sklepów wciąż są opakowania z napisem „suplement diety” czy ‚”preparat witaminowy”. Jednakże porównajcie opakowanie takiego preparatu wyprodukowanego przed 2005 z wyprodukowanym obecnie. Spójrzcie na dawki ! zostały one drastycznie zredukowane. Dawki, które można kupić obecnie w Anglii, są zupełnie nieskuteczne. Jest to pierwszy krok w kierunku wycofania tych preparatów.

  Codex Alimentarius oznacza nieoznakowaną żywność modyfikowaną genetycznie (co z kolei znaczy niską wartość odżywczą i niską zawartość minerałów oraz witamin), wszystkie witaminy i minerały produkowane w niskich dawkach przez co nieskuteczne, zioła i preparaty medycyny naturalnej powinny zostać zaklasyfikowane jako leki.
  The Alliance for Natural Health [ANH] bierze udział w procesie sądowym we Francji, w obronie kobiety, która jest oskarżona o dealerkę narkotykami ponieważ uprawiała nielegalne zioła. Oczywiście testują tutaj znowu reakcję ogółu.

  Zatruwamy wody gruntowe produktami sprzedanymi nam na zasadzie: „Zredukujmy globalne ocieplenie” w myśl raportu Klubu Rzymskiego z 1991. Będzie to miało wpływ na jakość produktów spożywczych. Nawet jeśli myśleliście, że będziecie w stanie to zwalczyć, The Independent z niedzieli, kilka tygodni temu napisał, że rząd brytyjski wsparł finansowo badania nad uprawami GMO, oraz że genetycznie modyfikowane ziemniaki będą uprawiane w tym kraju jeszcze przed 2009. Film „The future of food” [Przyszłość pożywienia] ukazuje jak Monsanto wysiewało nasiona modyfikowane genetycznie na zachodzie USA, celowo wybierając zachód, ponieważ wiatr wieje na wschód i zanieczyszczając pola na wschód od ich eksperymentalnych farm.

  Dyrektor ds. Corporate Communication firmy Monsanto powiedział: „Monsanto nie musi zapewnić bezpieczeństwa używania organizmów modyfikowanych genetycznie. Naszym celem jest sprzedaż GMO w możliwie największej ilości. Zagwarantowanie bezpieczeństwa GMO jest zadaniem FDA [Food and Drug Administration - Amerykańska rządowa Agencja ds. Żywności i Leków].” A widzieliśmy już jak FDA postąpiła ze sprzedażą sklonowanego mięsa. Jak myślicie kto opłaca FDA?
  W wewnętrznym newsletterze Monsanto (2000 rok) czytamy: : „Biotechnologia rolna będzie miała swojego zwolennika w Białym  Domu  w przyszłym roku. Niezależnie od tego, który z kandydatów wygra wybory.” Oni grają na dwie strony. Ci goście mają tyle pieniędzy, że mogą kupić każdego. Jest tylko jedna organizacja, która jest bardziej aktywna politycznie w USA niż przemysł farmaceutyczny i biotechnologiczny i ma ona gwiazdę Dawida na fladze.

  Przemysł farmaceutyczny, konspiracja, zbrodnie przemysłu farmaceutycznego. Kilka faktów:

  Aspartam firmy Searle. [I. Crane prezentuje zdjęcie młodego mężczyzny] Chcę wam zaprezentować tego mężczyznę ponieważ jest on ogniwem pomiędzy Aspartamem i Tamiflu, który to Tamiflu z kolei ratuje życie w przypadku ptasiej grypy. Poznajecie go? [nikt nie poznaje] No? [I. Crane zmienia zdjęcie na bardziej aktualne] A teraz? To Donald Rumsfeld.

  Donald Rumsfeld był głównym szefem firmy Searle, której właścicielem jest Monsanto. Searle wyprodukowała Aspartam i chciała go wprowadzić do naszego łańcucha pokarmowego. FDA przeciwstawiła się, ponieważ okazało się, że Aspartam uszkadza mózg u młodych szczurów, na których był testowany. Jednakże nie zatrzymało to młodego Donalda Rumsfelda i w momencie, gdy Ronald Reagan został prezydentem, po kampanii wyborczej opłaconej przez Rumsfelda, dopilnował on, aby Reagan usunął głównego szefa FDA, i kilka miesięcy później nowy szef FDA, zezwolił na wprowadzenie Aspartamu do przemysłu spożywczego. Pamiętacie, mówiłem, że w USA gubernator stanu ma większą władzę niż lider jakiegokolwiek państwa europejskiego, w niektórych stanach zakazano sprzedaży napojów z Aspartamem dzieciom do 12 roku życia. Jednakże tutaj w UE masowo sprzedaje się go dzieciom!  Napoje BEZ CUKRU! Mimo, że Aspartam powoduje raka mózgu u młodych szczurów.

  Natural Solution Foundation: „Codex Alimentarius jest przebiegłą machiną w obronie przemysłu farmaceutycznego. Przemysł ten zdecydował się na nieetyczną strategię dopuszczając się oszustw w swojej misji całkowitego wyeliminowania naturalnych produktów.”

  Istnieje organizacja o nazwie National Association of Health Food Stores [Krajowe Stowarzyszenie Sklepów ze Zdrową Żywnością]. Pomyśleć by można, że jest to inicjatywa przeciwko Kodeksowi. Taki wniosek byłby błędem, ponieważ przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego skontaktowali się z ową organizacją, aby jej uzmysłowić, o ile większy będzie ich profit, jeśli zamiast produktów naturalnych zaczną sprzedawać syntetyki. Jest to test dla wszystkich. Test w dziedzinie spójności i etyki. Firmy farmaceutyczne tracą zysk, gdyż ludzie zwracają się w kierunku naturalnych produktów zdrowotnych. Olbrzymią kampanię na rzecz naturalnego zdrowia prowadzi dr Rath, wydał on tę książkę „Ścieżka do zdrowia” [Roadmap to Health]. Jest on bohaterem w Afryce Południowej, gdyż zauważył on, że firmy farmaceutyczne robią wielkie pieniądze na AIDS. Rozpoczął on własne badania i stwierdził, że jeżeli nie poda się leków przeciw AIDS pacjentom z wirusem HIV, lecz zacznie się ich leczyć preparatami medycyny naturalnej, ziołami i zmieni się im dietę, wówczas nie rozwinie się u nich AIDS. Dopiero jak zaczną oni stosować terapie antyretrowirusową staną się oni ofiarami AIDS.

  W roku 2005 ANH [Alliance for Natural Health - Koalicja Naturalnego Zdrowia] rozpoczęła serię rozpraw w sądzie europejskim, aby nie dopuścić do wprowadzenia Kodeksu. Sędzia, Leendert Geelhoed, był bardzo przychylny, wyraził się o losowo wybranych fragmentach Kodeksu, że są tak jasne i przejrzyste jak czarne pudełko. Powiedział on w kwietniu 2005: „Zapomnijcie, Kodeks nie dojdzie do skutku, bo nikt nie wie o co w nim chodzi”. Jednakże Kodeks i WTO postanowili rozpocząć sprawę w międzynarodowym sądzie w Luksemburgu. Sprawa ta weszła do sądu 12 lipca 2005. Mam ze sobą kilka kopii filmu pt. „We become silent”. Jest to film nagrany, krótko po orzeczeniu sądu europejskiego i tuż przed finałem sprawy w sądzie międzynarodowym. W filmie tym pokazano jak Stanom Zjednoczonym udało się uniknąć implementacji Kodeksu w 1994. Jest on również próbą wzbudzenia entuzjazmu Europy w walce z Kodeksem. 12 lipca 2005 sąd międzynarodowy przesądził UE. Sprawa w sądzie międzynarodowym odbyła się po spotkaniu Kodeksu z dnia 4 lipca 2005 w Rzymie, na którym 85 państw, włącznie z Kanadą i USA, zatwierdziło restrykcyjne wytyczne dla suplementów żywieniowych. Sprzeciw ze strony Chin i Afryki Południowej został zignorowany. Tak samo jak w wytycznych z 2001 roku ustalono, ze ? posłuchajcie tego uważnie: ?należy surowo zabronić informacji o tym, że choroby mogą zostać wyleczone przez środki odżywcze?. Według tego postanowienia, nielegalnym jest, jeśli lekarz udzieli pacjentom informacji, że ich stan mógłby się poprawić, jeśli zmieniliby dietę. Oburzające!

  (…………………………………………)

  To o czym mówimy w przypadku Kodeksu ma wiele wymiarów i powiązane jest z wieloma innymi sprawami dziejącymi się wokół nas. Dlatego tak ważnym było zawrzeć w wykładzie informacje na temat Nowego Porządku Świata i sposobu w jaki UNO i WTO oraz WHO współpracują z Unią Europejską i w jaki sposób bardzo skutecznie jeżdżą po rządach państw jak po łysej kobyle!
  „Pamiętaj o wzajemnym powiązaniu i splątaniu wszystkiego”

  Drodzy Państwo bardzo wam dziękuję za Waszą uwagę podczas tego wykładu.

  „To co robimy w życiu, odbija się echem w wieczności.”

  Bardzo dziękuję.
  Ian Crane

  Przedstawiliśmy tu obszerne fragmenty tego wykładu. Z całością możesz się zapoznać na stronie:
  http://xcodex.wikidot.com/iancranelecture-pl

  kontrola nad światem

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

  64kb Październik 31, 2013 o 10:49 pm

  Może ja jestem mało inteligentny, ale w zasadzie nic nie rozumiem z tego postu. Jaki kurde kodeks. Zaraz przypomina mi się kodeks wiedźmiński też wielkie halo o coś co nie istnieje.

  Odpowiedz

  Leatrice Wrzesień 6, 2014 o 9:51 pm

  Me and this article, sitting in a tree, L-E–AR-N-I-N-G!

  Odpowiedz

  Lagnesja Luty 12, 2014 o 8:39 pm

  Bardzo dobry wpis, rzetelny i profesjonalny opis zagadnienia. Dziękuję i pozdrawiam.

  Odpowiedz

  Zostaw Komentarz

  CommentLuv badge

  Poprzedni Wpis:

  Następny Wpis:

 • Catalog
 • Contents
 • product
 • Product Catalog
 • Products
 • Product Directory