• nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • nike air max
 • oakley glasses
 • air max 90
 • Air Max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max women 2013
 • air max 2013
 • 2014 michael kors
 • air max 2014
 • Analiza pierwiastowa włosów | Apetyt na życie

  Cała prawda o Tobie tkwi we włosach

  by Alex

  w Dieta,Medycyna,Wellness

  mikroelementyDieta uboga w witaminy i mikroelementy, stres, brak ruchu, szybki tryb życia – prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w organizmie. Utrzymujący się przez dłuższy czas stan nadmiarów i niedoborów pierwiastków prowadzi do zaburzeń metabolicznych, które w dłuższej perspektywie mogą przyczyniać się do powstawania przewlekłych chorób. Można przeciwdziałać tym tendencjom, przez zastosowanie odpowiedniej suplementacji witaminowo – mikroelementowej oraz diety. Należy poznać dokładne potrzeby swojego organizmu, aby dostarczyć mu odpowiednie substancje odżywcze i wyrównać proporcje pierwiastków w organizmie. Ten cel można osiągnąć poddając się specjalistycznym badaniom.

  kropla krwiJak wiadomo, podstawowym materiałem badawczym w medycynie jest krew. Badania krwi służą głównie do identyfikacji choroby i śledzenia jej przebiegu. Ponieważ krew jest najważniejszą tkanką w organizmie – utrzymującą ciągłość procesów życiowych, istnieje wiele mechanizmów buforujących, dbających aby jej skład był możliwie jak najlepszy. Skład krwi może się bardzo szybko zmieniać, w zależności od stanu fizjologicznego i od sposobu żywienia. Dlatego na podstawie analizy składu mineralnego krwi, nie można określić stanu odżywienia organizmu.

  Natomiast idealnym materiałem do badania są włosy, ponieważ posiadają stały skład chemiczny, co umożliwia łatwe ich przechowywanie i transportowanie. Włosy rosną w stałym tempie 1 cm na miesiąc i chwilowe zmiany stanu zdrowia nie mają wpływu na wynik badania. Włosy gromadząc w sobie wszystkie pierwiastki obecne w organizmie, obrazują stan jego odżywienia z okresu ostatnich kilku tygodni. W ten sposób niwelowane są krótkotrwałe odchylenia stanu fizjologicznego organizmu osoby badanej…
  Doskonałym narzędziem diagnostycznym, wspomagającym pracę lekarzy, dietetyków i rehabilitantów jest analiza pierwiastkowa włosów. APW – Analiza Pierwiastkowa Włosów  jest testem laboratoryjnym, który określa skład pierwiastków śladowych (potocznie zwanych mikroelementami) we włosach. Badacze dowiedli ponad wszelką wątpliwość, że zachodzi bliska zależność między poziomami pierwiastków we włosach i w narządach wewnętrznych.

  fryzuraWłosy są zatem „dokumentacją” stanu wewnętrznego organizmu

   

  Dzięki nowoczesnym metodom analitycznym weryfikowana jest hipoteza, że wszystkie pierwiastki występujące we wszechświecie są obecne w organizmie ludzkim. Ustalono, że olbrzymia większość, bo aż 81, znajduje się w tkankach i płynach fizjologicznych. Pozwala to widzieć człowieka jako integralną część przyrody. Spośród 104 znanych pierwiastków występujących w przyrodzie cztery z nich (węgiel, wodór, azot i tlen) stanowią aż 96% masy naszego ciała.

  Fizjologiczne procesy życiowe zależą nie tylko od składu i stężenia poszczególnych pierwiastków, lecz również od ich proporcji w ustroju. Niektóre współpracują ze sobą, inne są wobec siebie konkurencyjne. Nadmiar czy niedobór jednego pierwiastka wpływa na zmianę zawartości innych.

  Wzajemne oddziaływanie występuje między poszczególnymi biopierwiastkami, a także metalami toksycznymi. Ma to ogromny wpływ na mechanizmy przyswajania w przewodzie pokarmowym i transport do poszczególnych komórek. Dla każdej tkanki organizmu istnieje ściśle określona równowaga jonowa, która utrzymuje się na stałym poziomie. Dzięki temu zachowywany jest ich kształt i spójność. Na podstawie proporcji pomiędzy pierwiastkami można ocenić aktywność metaboliczną i prawidłowość procesów fizjologicznych. Pomiędzy pierwiastkami śladowymi na poziomie komórkowym istnieją zależności synergistyczne i antagonistyczne, wpływające bezpośrednio na metabolizm ustroju. Zachowanie właściwych proporcji pomiędzy pierwiastkami jest ważniejsze od poszczególnych stężeń.

  informacja lekarskaZalecony w wyniku analizy pierwiastkowej włosów, sposób żywienia i właściwa aktywność fizyczna prowadzą do uzyskania indywidualnej równowagi metabolicznej. Taki stan fizjologiczny zabezpiecza zdrowy organizm przed chorobami, a jeżeli pacjent ma zdiagnozowaną chorobę, umożliwia szybsze osiągnięcie dobrego stanu zdrowia. Często zdarza się nawrót choroby, czyli ponowne wystąpienie jej objawów po okresie poprawy, najczęściej z powodu braku właściwej rehabilitacji. Zalecenia wynikające z analizy pierwiastkowej włosa można potraktować jako jeden z elementów działań rehabilitacyjnych.

  Jeżeli ta tematyka zainteresowała Cię, to dowiedz się więcej >>> TUTAJ

  Zobacz także video na ten temat:

   

  { 12 komentarze… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

  asia Wrzesień 5, 2013 o 11:44 am

  uprawiam sport, w mojej diecie są warzywa a włosy mam niezbyt ładne – czy to znaczy, że powinnam się martwić? czy włosy mówią o stanie naszego organizmu?

  Odpowiedz

  Dariusz Wrzesień 23, 2013 o 9:24 pm

  ASIU
  Włosy są doskonałym materiałem do badania stanu organizmu. Więcej o analizie pierwiastkowej włosów możesz się dowiedzieć
  na stronie: http://chimed.pl. Zachęcam do lektury !

  Odpowiedz

  Emilka Wrzesień 30, 2013 o 1:44 pm

  Zgadzam się w 100% z faktem, iż stan naszych włosów odzwierciedla ogólny stan naszego zdrowia. Bardzo zaciekawiła mnie analiza pierwiastkowa włosów, a przede wszystkim to, że dzięki temu testowi możemy dowiedzieć się jakich mikroelementów brakuje w naszym organizmie i w jaki sposób możemy je uzupełnić, właściwą dietą lub przyjmując odpowiednie suplementy. Bardzo ciekawy artykuł. Pozdrawiam!

  Odpowiedz

  Benek Listopad 13, 2013 o 11:27 am

  O analizie pierwiastkowej słyszałem już ze trzy lata temu.. świetna sprawa. Muszę przyznać, że wciąż się nie zebrałem do tego by sobie takie badanie zrobić, muszę się w końcu zmotywować.

  Odpowiedz

  Natura dla Piękna Kwiecień 23, 2014 o 2:54 pm

  Dla chcących poprawić kondycję swoich włosów, polecam kosmetyki oparte na bazie naturalnych składników.

  Odpowiedz

  Natura dla piękna Maj 8, 2014 o 10:39 am

  Dbajmy o włosy, stosując naturalne kosmetyki. Nie oddziałują szkodliwie na nasz organizm, przez co dbamy nie tylko o dobry wygląd, ale również zdrowie.

  Odpowiedz

  ciekawe Czerwiec 4, 2014 o 4:45 pm

  A co z coraz bardziej popularnym badaniem „żywej kropli krwi” ? Pozdrawiam

  Odpowiedz

  Tomasz Czerwiec 6, 2014 o 7:52 am

  Podobno w końcówkach włosów można znaleźć informacje o naszej historii nawet do 15 lat wstecz. Ciekawe…

  Odpowiedz

  Kubicki Marzec 4, 2015 o 11:12 pm

  Prócz włosów również zęby oddziaływają na stan zdrowia naszego całego organizmu.

  Odpowiedz

  Pola Kwiecień 3, 2015 o 10:22 am

  Świetny artykuł! Zaczynam maksymalnie dbać o swoje włosy.

  Odpowiedz

  anika Maj 13, 2015 o 12:19 pm

  Super porada, mam problem z wypadającymi włosami i wysuszonymi końcówkami od prostowania.

  Odpowiedz

  werka Czerwiec 8, 2015 o 12:21 pm

  Świetny wpis. Nawet nie wiedziałam że włosy mają wpływ na nasze zdrowie.

  Odpowiedz

  Zostaw Komentarz

  CommentLuv badge

  Poprzedni Wpis:

  Następny Wpis:

 • Catalog
 • Contents
 • product
 • Product Catalog
 • Products
 • Product Directory